STE ZADOVOLJNI Z AKTUALNO VLADO?

Lahkoten small-talk, zanimivosti, politika, šport in ostale vsakdanje reči

Moderatorji: gtu, djmato

STE ZADOVOLJNI Z AKTUALNO VLADO?

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » To mar 02, 2010 1:32 am

Torej ste zadovoljni s Pahorjem in njegovimi palčki?.
Zadnjič spremenil Dave Ur, dne Sr mar 03, 2010 7:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

Re: Ste zadovolni z aktualno vlado?

OdgovorNapisal/-a DJblas » To mar 02, 2010 5:29 pm

Nisem bil se nikol nasploh zadovolen z nbeno vlado....
Ker vsi ki bodo gor prsli bodo samo sebi v zep dejal.... :debil: :debil: :debil: :debil: :debil: :debil:
.....................facebook_profile.....................
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a johny » To mar 02, 2010 6:44 pm

lupijo nas kot pomaranče, na vseh področjih!!!
slovenija bo v še 100x globjem dreku kukr je bla...
ah škoda besed :debil:
www.mizarstvo-petric.si
johny
poznavalec

Kraj: Koroška Bela

OdgovorNapisal/-a DJblas » Sr mar 03, 2010 10:34 am

Slovenijo bo z takim vodstvom propala, in slovenski narod tone z takimi politiki...
Jst sm zato da Dolenjska postane samostojna drzava. Gospodarsko smo dost mocni, zdravilišča mamo, poljedelščine tud...
Tisti gor k so na vladi naj grejo pa v Vojnik, k so vsi bolni na dnar ter pohlep
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a OceanDeep » Sr mar 03, 2010 4:36 pm

DJblas je napisal/-a:Tisti gor k so na vladi naj grejo pa v Vojnik, k so vsi bolni na dnar ter pohlep

In zakaj sklepaš, da so v Vojniku vsi bolani na denar?
Uporabniški avatar
OceanDeep
trenser

OdgovorNapisal/-a DJblas » Sr mar 03, 2010 5:15 pm

ne, narobe si me razumel, tm so psihicno motene osebe.
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a OceanDeep » Sr mar 03, 2010 5:22 pm

Ja sj ni panike narobe sem te pa razumel, ker si posplosil psihiatricno bolnisnico. :D

Drugace pa ja se kar nekokao strinjam z zgornjimi ugotovitvami ce bomo sli tako naprej
nebomo nikamor prisli in bomo propadli. Nazalost en :palecdol: za slovenske politike.
Uporabniški avatar
OceanDeep
trenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr mar 03, 2010 5:34 pm

Ko je bil Janša smo bili kao mala švica , Borat (beri Pahor) pa nas je iz malih švicarjev naturaliziral v male grke.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Jenc0 » Sr mar 03, 2010 5:43 pm

zdej pa še spet trošarino za čike, pa sej so čist čudni... :debil:
Slika
Uporabniški avatar
Jenc0
trenser

Kraj: Spodnji Brnik

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr mar 03, 2010 7:26 pm

Jenc0 je napisal/-a:zdej pa še spet trošarino za čike, pa sej so čist čudni... :debil:

ne samo na tobačne izdelke ampak kmalu dvig trošarine na motorna goriva+ alkohol in alkoholne pijače+energente.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Re: STE ZADOVOLJNI Z AKTUALNO VLADO?

OdgovorNapisal/-a UltraBlack » Sr mar 03, 2010 9:50 pm

še mal pa bojo še zrak obdavčl
..:: Walking on Clouds ::..
Uporabniški avatar
UltraBlack
vajenec

OdgovorNapisal/-a DJblas » Sr mar 03, 2010 10:17 pm

a se spomnte kako so rekl, da ko bomo sli v EU, ter bomo dobili euro za denarno enoto, bo ful lazje zivet. Place visje, bla bla bla

Men je blo takrat tok fajn, k je bil tolar, sm vzel jurja pa sm se ga napil :magda:
PA BERI TOLE
TAKRAT JE bil PER V GOSTILNI 180 SIT=0.66 €

Zdej je pa per 2€=479.28 SIT.
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr mar 03, 2010 10:31 pm

[quote="DJblas"]a se spomnte kako so rekl, da ko bomo sli v EU, ter bomo dobili euro za denarno enoto, bo ful lazje zivet. Place visje, bla bla bla

se spomnim kot da bi bilo danes..prišel sem domov in sem videl očeta ki je gledal to proslavo in slišal Barossa kak smo zdaj pametno naredili, da smo v EU stopili pa da bomo od zdaj naprej kot si rekel lažje živeli, več zaposlenosti ampak ravno tist dans so delavci v nekdanji cukrarni v Ormožu izgubili službo po tem, ko so jih prevzeli nizozemci.

Sam dejstvo je eno, da če ne bi stopili v EU bi bili dans še v večji pizdi, predvsem mam v mislih valutno, izvenbilančno ter tveganje obrestne mere v glavi.... potem bi mi danes imeli še večjo proračunsko luknjo kot je že, pa tudi vse te dolgove katerim plačujemo obresti bi se nam dans obresti dvignile za najmanj 1 kratno vrednost katero danes odplačujemo, ker zdaj mamo vsaj fiksen devizen tečaj prej ga nismo mel ko smo še tolarje imeli. Tukaj še vela omenit lažje plačevanje pri mednarodni menjavi blaga in storitev. Konec koncev pa nas je EU s svojimi kriteriji roko na srce prisilila k večjemu tehnološkemu napredku, sicer če dans ne bi uvajali nove tehnologije v podjetja bi bili razviti na pram evro območju kot Banja Luka.

Kar se pa pira tiče.... v ponedeljek sem si 6pack Heinekena kupil pa sem videl, da naš Union ne zaostaja kaj dost v ceni za njim..res je da sem kupil 6krat po 0.25 se pravi 1,5 litra pa je potem cirka 1€ razlike pri 4krat po 0,5 uniona kar je pač 0,5l več pira kot pri Hein..

Resničnost je kruta...cene in storitve so evropske, plače balkanske.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a DJblas » Sr mar 03, 2010 11:42 pm

Dave Ur je napisal/-a:
DJblas je napisal/-a:a se spomnte kako so rekl, da ko bomo sli v EU, ter bomo dobili euro za denarno enoto, bo ful lazje zivet. Place visje, bla bla bla

se spomnim kot da bi bilo danes..prišel sem domov in sem videl očeta ki je gledal to proslavo in slišal Barossa kak smo zdaj pametno naredili, da smo v EU stopili pa da bomo od zdaj naprej kot si rekel lažje živeli, več zaposlenosti ampak ravno tist dans so delavci v nekdanji cukrarni v Ormožu izgubili službo po tem, ko so jih prevzeli nizozemci.

Sam dejstvo je eno, da če ne bi stopili v EU bi bili dans še v večji pizdi, predvsem mam v mislih valutno, izvenbilančno ter tveganje obrestne mere v glavi.... potem bi mi danes imeli še večjo proračunsko luknjo kot je že, pa tudi vse te dolgove katerim plačujemo obresti bi se nam dans obresti dvignile za najmanj 1 kratno vrednost katero danes odplačujemo, ker zdaj mamo vsaj fiksen devizen tečaj prej ga nismo mel ko smo še tolarje imeli. Tukaj še vela omenit lažje plačevanje pri mednarodni menjavi blaga in storitev. Konec koncev pa nas je EU s svojimi kriteriji roko na srce prisilila k večjemu tehnološkemu napredku, sicer če dans ne bi uvajali nove tehnologije v podjetja bi bili razviti na pram evro območju kot Banja Luka.

Kar se pa pira tiče.... v ponedeljek sem si 6pack Heinekena kupil pa sem videl, da naš Union ne zaostaja kaj dost v ceni za njim..res je da sem kupil 6krat po 0.25 se pravi 1,5 litra pa je potem cirka 1€ razlike pri 4krat po 0,5 uniona kar je pač 0,5l več pira kot pri Hein..

Mas tud prov ja...
A ves mogoce, kot je drzava v pufih trenutno (procentualno)???

Ma men gre najbolj na k.... pr vseh politikih k pravjo da ni dnarja v drzavni blagajni, pa da ne morejo dvigovat plac, itd...
Zakaj ni dal se nben politi predloga, da bi se njim zmanjsala placa za 10%, ker jih nebi nc kej prevec bolelo.
Vazn da za svojo rit poskrbijo, samo ce si v politiki, delas za ljudi, ljudje zate.
Tukaj bi zelo dobr prisel pregovor roka roko umije,
Vendar je zal tako, da tukaj skoz umiva, medtem ko druga venomer dela...

ce vzamemo
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Če mar 04, 2010 12:09 am

DJblas je napisal/-a:
Dave Ur je napisal/-a:
DJblas je napisal/-a:a se spomnte kako so rekl, da ko bomo sli v EU, ter bomo dobili euro za denarno enoto, bo ful lazje zivet. Place visje, bla bla bla

Mas tud prov ja...
A ves mogoce, kot je drzava v pufih trenutno (procentualno)???

Ma men gre najbolj na k.... pr vseh politikih k pravjo da ni dnarja v drzavni blagajni, pa da ne morejo dvigovat plac, itd...
Zakaj ni dal se nben politi predloga, da bi se njim zmanjsala placa za 10%, ker jih nebi nc kej prevec bolelo.
Vazn da za svojo rit poskrbijo, samo ce si v politiki, delas za ljudi, ljudje zate.
Tukaj bi zelo dobr prisel pregovor roka roko umije,
Vendar je zal tako, da tukaj skoz umiva, medtem ko druga venomer dela...

ce vzamemo

Trenutno imamo v letu 2010 do danes že 200 MIO€ proračunskega primanjkljaja, kar pomeni, da bo letos okol 5,4% primanjkljaja (mimogrede po Maasctrijskih kriterijih je lahko proračunski primanjkljaj 3% BDP-ja).

Kot si prej že omenil, da politik bi moral delati za dobrobit naroda (se popolnoma strinjam) sam ne in pr nam ne bo tako dolgo dokler se vsa dobiček ne bo razporedil med vsemi zaposlenimi (seveda v takih podjetjih, ki ustvarjajo dobiček).

Men gredo tud na kurac, ko si pomislim, da če so na seji al pa ne dobijo isto plačilo. Njim se jebe oni so zadovoljni s tistimi 3.000€ redko kdo oz le redki zaslužijo takšno vsoto.

Glede na to, da je BORAT tak pizdolizec pa neodločen bomo težko doživeli, da bo znižal plače vsem, ki imajo nadnormalne zneske. Ampak bo treba čimprej saj moramo letos privarčevat 2 milijardi €, da dosežemo maasctrijske kriterije.

Jaz sem vsekakor za, da prvo začnejo nižat plače pri zdravnikih, odvetnikih, menedžerjih, pa tudi v šolstvu ( predvsem srednješolski profesorji so preveč plačani), potem pa ministrstva, lahk kr enih par državnih agencij razpustimo,kr so itak neproduktivni.

Še najbolj bi vlada naredila vsem uslugo, če bi znižala davek na plače...saj bi delavec podjetje manj stal (za primer delavec (delojemalec) , ki v sloveniji zasluži 1000€ neto ma podjetje z njim oz delodajalec z njim okoli 1500€ stroškov to sem ocenil na palec morda kakšnih 80€ manj).

Pa naprimer take pizdarije kot je TEŠ 6, ko bomo gradili za 1,2 milijarde € elektrarno seveda z izgovorom, da bomo meli zagotovljena delovna mesta vsaj do leta 2050, a vsi vsaj oni ta pametni narodi se obračajo k veternicam itd. Kaj rabimo TEŠ 6 če pa Slovenija že brez njega proizvede dovolj električne energije za vso Slovenijo, ampak ker so naši strokovnjaki tak hudičevo brihtni jo prodajamo naprej (Hrvatom, Avstrijcem) pol pa mormo za svoje potrebe jo tud mi od drugod uvozit... Skregano z logiko.

Z davkoplačevalskim denarjem delajo kot svinje s kurbusom. Saj logično ni njihov jih ne stane, pa še zanga delajo na obroke.

Narod pa nategnejo za en Tic Tac bonbonček, da dobijo njihov glas.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Naslednja

Vrni se na Splošne debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost