zakaj ne prej, raje kasneje-->vstop na party seveda :)

Lahkoten small-talk, zanimivosti, politika, šport in ostale vsakdanje reči

Moderatorji: gtu, djmato

zakaj ne prej, raje kasneje-->vstop na party seveda :)

OdgovorNapisal/-a DJblas » Če nov 20, 2008 1:49 pm

Elyksir je napisal/-a:po drugi strani pa... še malo oldfashioned ranta :lol: :
http://blog.myspace.com/index.cfm?fusea ... =406434643

djmato je napisal/-a:Ti dam čist prov kar si napisu! Warmup DJa je treba podpirat, sam sem zelo užival v Rawkee-jevem setu tkod a škdoa za tiste ki ste ga zamudil...

Tanc je napisal/-a:Sem prebrala kar je napisano na Myspace-u.

Jst sm bla notr že mal po polnoči in muzka je bla super. 8)
Me je pa mal zmotlo, ker ni blo folka...

Glede finančne krize pa sam tolk. Ne bi se strinjala da je ni, mogoče folk raje zunaj na parkingu ali doma neki spije (podlaga ;-)) da prišpara kak cekin za vstopnino in ga pol fajn zažura-pa čeprav "samo" 3-4 ure...

Elyksir je napisal/-a:to je čist res, folk pije zunaj zaradi tega, ker je veliko ceneje, sam zakaj ne pride folk npr. ob desetih pa ob pol 12 že notri?

DJblas je napisal/-a:
Elyksir je napisal/-a:to je čist res, folk pije zunaj zaradi tega, ker je veliko ceneje, sam zakaj ne pride folk npr. ob desetih pa ob pol 12 že notri?

Slej ali prej bos zejen. V diskotekat imajo pivo recimo drazje za ksne 300 ali 400% od cene ki jo ponudijo v trgovini, namesto da zapravis 100 € zapravis 20 €.
Pomoje je to glaven razlog, zakaj je tko.

Trance4mer je napisal/-a:Standart je povsot enko doma ali pred se ga nabije, ko je ura polnoč ali ena se pa notri začne hodt, ker pač takrat najbolš dogaja.

Elyksir je napisal/-a:niti ne, zdej v pragi tega ni blo, ker so vsi čakal 21. uro da grejo notr. tut v nemčiji, nizozemski tega ni blo...

Tanc je napisal/-a:hja...
To je pa slovenska scena...:D Počaki še 100 let da se spremeni mentaliteta! ;-)

Alex Styrian je napisal/-a:mja....prej od doma pa bo....je fajn na parkplaci prej...pol pa noter pravi cajt!

zaagi36 je napisal/-a:Ely,

kolk pa je že pivo na partiju v pragi :roll:

35 kron če se prav spomnim.
Sveži dobri točeni Staropramen...

AjaX je napisal/-a:ne moreš primerjat prage, nemčije z eno cvetličarno... v Pragi tudi jaz komaj čakam da bo ura 9, da se začne spektakel, in tam imaš dejansko v prvih nekaj urah tudi marsikaj za zamudit...

... ko bo transmission v sloveniji (never), obljubim da bom že ob 9ih v dvorani :D

Elyksir je napisal/-a:da se zastopmo, kar se cen pijače tiče sem na vaši strani :lol:

pač kultura pitja je pr nas drugačna kot v tujini, začne se pa z mladino in na partijih je isto :wink:

In da nadaljujem...........
JA pa tud ce gleadmo, Praga je milionsko mesto, 1.2 miliona ljudi, vec kot polovica slovenie, tko da tam napolnit klub ni pretirano tezko.
Pmoje je tud to. Ko si tam na parkiriscu, se lahko tud bolj normalno pogovarjas k notr. Pa recimo nekateri delajo do 8 zvecer, in da bi potem uletel na party direkt ps sihtu in sli notr, ne vem no.. Sam sicer nisem so to nikoli okusil, tko da...
pa tudi ce grem jaz ob 9 zvecer notr, pa da zacnem skakat okol, se bom zmatral tam nekje do 2 zjutraj, in potem lahko zamudim "poslastico vecera".
.....................facebook_profile.....................
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Elyksir » Če nov 20, 2008 3:02 pm

super topik! prosim za mnenja, ker bo pomagal tudi nam za prihodnje evente :wink:
Slika

http://www.elyksir.net
Uporabniški avatar
Elyksir
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a DJblas » Če nov 20, 2008 7:52 pm

zaagi36 je napisal/-a:Se strinjam z tabo Ely.
Glede folka ki raje pije zunaj pa je tako.
Če bi Dj ki suče prvi mal bol raztural bi po mojem folk prej prišel v dvorano.
Sedaj pa vsi samo čakajo da bo prišla zvezda večera parti kot celota pa jih ne briga.

LuNaTiC je napisal/-a:bwooo... js ne bi rekla,d prvi ki vrti, ne raztura. problem je v nas samih, ne dj-u. :) in se strinjam,d ksne cenovne razlike v kartah do te in te ure tolko in dalje tolko, ne bi ble odvec - vecina prakticira tko. :) moie mnenje pac.

ina ja 35 kron za pivo... buuuuhuuuuuuuu... smesno nizko. :P :P
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a exine » Če nov 20, 2008 8:13 pm

Lohk bi bla tud pjača bistveno ceneja do enih al tm nek, al pa posebne akcije, sploh se pa ne strinjam, da warmup DJi ne razturajo. Zdej če je res kak no-name-first-timer (pa že kakšen tak preseneti), ampak za dotično Rawkee-ja pa itak vemo, da je care. IN SMO ga 1 uro tud poslušal, ker je pač treba baterije napolnt za celo noč, smo šli ob polnoči noter (vsaj kolkr se megleno spomnm) :P
Uporabniški avatar
exine
trenser

Kraj: Trance Sphere

OdgovorNapisal/-a Alex Styrian » Če nov 20, 2008 9:24 pm

skratka......to soboto (neuspesni glede airbase) smo pristali v impulzu....in smo bli tam od 11ih...malo kasneje.....in moram rect da je prvi DJ totalno naredo odfuk....tak da se splača it takoj not....efekt na koncu partya je skoraj isti :) glede promilov mislim :lol:
Uporabniški avatar
Alex Styrian
ultratrenser

Kraj: maribor (NO MORE)

OdgovorNapisal/-a azorchek » Če nov 20, 2008 11:54 pm

Pomojem, če bi bil airbase na vrsti ob 11h, bi bilo že več folka not.

Je pa res, da ni tak lahko (če nisi pod gasom) prežurat enih 7 ur partija. Zato pa se pol pride kasneje, da se lahko zdrži do konca.

Tudi na Armin Only letos (ko je večina folka bila not že pred polnočjo) je veliko ljudi zapustilo dvorano predčasno, ker je bilo preprosto nemogoče žurat na puno 9ur :)

In še eno moje opažanje - na veliko trance partijih dajo za pred-DJa enega v stilu progresive, ker sem pa pristaš bolj uplifting trancea, nimam niti želje prej hodit na zabavo in poslušat tisto žalostinko :lol:
Ka boš te jezn!
Uporabniški avatar
azorchek
vajenec

Kraj: Slov. Konjice

OdgovorNapisal/-a DJblas » Pe nov 21, 2008 2:15 am

azorchek je napisal/-a:In še eno moje opažanje - na veliko trance partijih dajo za pred-DJa enega v stilu progresive, ker sem pa pristaš bolj uplifting trancea, nimam niti želje prej hodit na zabavo in poslušat tisto žalostinko :lol:

Tukaj se pa strinjam s teboj 100%.
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a exine » Pe nov 21, 2008 11:17 am

azorchek je napisal/-a:na veliko trance partijih dajo za pred-DJa enega v stilu progresive

Fora je v tem, da bi ga vsak DJ lahko žgal že ob 21:00, in to brez problema. Tukaj gre za gradualno pripravo folka na zvezdo/višek večera/itd. - efekt naraščanja. Sploh pa ni slaba ideja, da se ga začne žgat že ob 11ih, sam pol rabš met tud folk takrat noter... (cenej pijača, cenej karte pred 23:00...) če nočjo drgač...
Uporabniški avatar
exine
trenser

Kraj: Trance Sphere

OdgovorNapisal/-a mohz » Pe nov 21, 2008 8:34 pm

DJblas je napisal/-a:
azorchek je napisal/-a:In še eno moje opažanje - na veliko trance partijih dajo za pred-DJa enega v stilu progresive, ker sem pa pristaš bolj uplifting trancea, nimam niti želje prej hodit na zabavo in poslušat tisto žalostinko :lol:

Tukaj se pa strinjam s teboj 100%.

pod to se pa tud js sigurno podpišem... sigurno raj prej kašno z kom rečem zunej pa kej spijem kot pa "žalostinko" poslušam not :lol:
Uporabniški avatar
mohz
poznavalec

OdgovorNapisal/-a azorchek » Pe nov 21, 2008 9:09 pm

exine je napisal/-a:...Tukaj gre za gradualno pripravo folka na zvezdo/višek večera/itd. - efekt naraščanja...

Itak večine takrat še ni not in zamudijo "predpripravo". Ampak je vseeno pol super :lol: Sej progresivo poznamo in če bi hoto njo poslušat, bi šel na tak party :wink:
Ka boš te jezn!
Uporabniški avatar
azorchek
vajenec

Kraj: Slov. Konjice

OdgovorNapisal/-a armada » Pe nov 21, 2008 9:50 pm

Mah men pa ne bi blo všeč, če bi kr skos uplifting vrtel. Sej trance ni samo uplifting no!!! Če bi že prvi DJ začel to vrtet, ja mene bi pomoje glava bolela, če bi mogu tako imenovani "vrhunec" poslušat od 22.00 pa vse tja do 6.00. Muska mora biti raznolika in vsak ve, da se mora začet z bolj progressive komadi, da se potem tud čuti razlika med samimi komadi, da pridejo določeni do izstopanja...

Sicer pa ni kriva glasba ali pa ime prvega DJ-a, ampak kot ste že rekli, pijača in pa druženje na parkirišču. Notri se boš bolj težko pogovarjal, ker se bolj malo sliši, napil se ga pa tud ne boš, razen če hočeš zapravit vse evre v denarnici.

Main dj ima vedno čas od 1h-4h, prestavljanje te ure pa je nesmiselno.
Rešitev za to je bolj težko najt, razen če bi se folk že prej zbral in opravil rutino, ter tko šel prej not, ampak je že prej en rekel, da je zelo težko 8 ur noter skakat in se s tem čist strinjam.
Tko da pomoje se ne da nč naredit glede zgodnejšega prihoda, razen pač kasnej dražja karta, tuki je pa spet treba pazt, da ne bo manj folka zato prišlo na party, kar bi bilo pa tud škoda.

Razni veliki eventi so pa seveda druga zadeva, kjer veliko ljudi pride iz tujine in da tko 100 al pa 200€ za celotn party in pač zarad tolk denarja, ki ga dajo, hočjo tud maximalno izkoristt to, pa še zvezde so razporejene čez cel večer in ne samo ob main uri.
Uporabniški avatar
armada
poznavalec

OdgovorNapisal/-a kernowsky » So nov 22, 2008 2:55 pm

Se strinjam z vsem zgorej omenjenim,razn s tem da je progressive žalostinka.Clo včas je dost bolš k pa trens.
glede časa vstopa na party,mislm pa da ma tuki dost vpliva povpraševanje po partiyu.Večji ko bo, prej se bo folk nabral notr
Za trens ni tolk povpraševanja v sloveniji in pomojem mnenju je tko čist prov......ni gužve, pridejo tisti k jih ta muzka zanima,jim je všeč, se ob njej dobr počutjo in PRIDEJO poslušat glavnega dj-a,ker vejo kaj hočejo.
ene par let nazaj, ko je bla lipa na vrhuncu moči:), smo enkrat ob 19 zvečer 3 ure čakal za karte za Kanzyanija in to je blo sred zime. Večina folka je bla pa že pred 23 notr na flooru, čeprov je kanzyani upadu šele ob 2 al 3.Toj blo pa sam zarad tega, ker so ble karte v predprodaji KAO že razprodane.....takoj je narastu povpraševanje (predvsem pri zvestih fenih v.k.)in se je zgodej zvečer nardila 100m vrsta. Vse zarad t.i. ''gossipa''.
Kako bi recimo še spravu folk prej notr->če kupiš karto v predprodaji imaš do 24 happy hour-> pa se nardijo ene 3 velke sklede koktejlov(ni velik strošek)->pa se po 2 evra prodaja pjača.
hvaležen sem, ker se je letos trens res vzdignil iz pozabe(disconautika,eureka events.....).Fajn bi blo da bi bil kšn večji trance event: z recimo PVD al pa Above and beyond,armin.... ampak maksimalno 1.ostalo pa nazaj v underground, zato da muzka ostane fresh.

lp
kernowsky
vajenec

OdgovorNapisal/-a DJblas » So nov 22, 2008 3:12 pm

kaj pa ce bi bila moznost da bi dal za warmup DJ-a na parkirisce?
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Godlike » Ne nov 23, 2008 2:00 pm

Pomoje od začetka pa do 00 happy hours pa bi že folk prišo not na poceni pitje :)

V starem trustu je to klapalo.
Uporabniški avatar
Godlike
trenser

Kraj: far beyond time & space

OdgovorNapisal/-a zaagi36 » Ne nov 23, 2008 6:08 pm

Glede na mraz ki se nam bliža bo po mojem vsaj 3 mesece folk prej not :lol:
zaagi36
vajenec

Naslednja

Vrni se na Splošne debate

Kdo je prisoten