KAJ VAM JE BOLJ PRI SRCU GRAMOFONI;CD MIXERJI ALI LAPTOP

Lahkoten small-talk, zanimivosti, politika, šport in ostale vsakdanje reči

Moderatorji: gtu, djmato

KAJ VAM JE BOLJ PRI SRCU GRAMOFONI;CD MIXERJI ALI LAPTOP

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Po jan 19, 2009 9:48 pm

Svobodno napišite svoje mnenje kaj vam je bolj všeč gramofoni,cd mixerji ali laptop.

Jaz že dobro leto in pol ustvarjam mixe preko laptopa no povezan na mixer.

KAj pa Vi??
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

OdgovorNapisal/-a gtu » Po jan 19, 2009 10:17 pm

začel na kontrolerju BCD 2000 (štala),
kupu 2x cdj 200 1x djm 400, se nauču uporablat plejerje,
sedaj prodal 200tke in kupu 2x cdj 800mk2, ki jih ne zamenjam (razn mogoče cdj 1000mk3 - sam nevem če je smiselno, razn če nebom meu kam s kešom)
na gramofone nism še probal, sam se menm z enm, da mal probam.

tk da: najbolj všeč so mi CD PLEJERJI.....

če se premislim, pa da mi bodo ušeč gramofoni, napišem :D
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

Kraj: Šebrelje

OdgovorNapisal/-a Dj Robent » Po jan 19, 2009 11:10 pm

Všeč...to je tako....... :lol: :lol: :lol:

Tako ko gre tehnologija naprej itak, da laptop pa traktor pa gas :D Omogoča mobilnost, pečt ni treba cdje, kaj šele kupovat plat :)

Uporabljam sicer CDje, samo plate so pa plate :D

Tako da moj glas gre gramofonom :wink:
Uporabniški avatar
Dj Robent
poznavalec

Kraj: between koroška in štajerska

OdgovorNapisal/-a DJblas » To jan 20, 2009 1:12 pm

nism DJ-ej, še zaenkrat 8)
samo veš čar in stas dobijo pri meni gramofoni, nato CD-ji, šele nato druge elektronske zadeve.
zakaj, vsi pravijo da clovek ni pravi DJ, će ne zna vrtet na gramofone, in se tudi strinjam, old school rocks :D
.....................facebook_profile.....................
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Juventino » To jan 27, 2009 7:09 pm

men je najlepš vidt k dj obrne ploščo k jo bo zavrtel... :P :dj: :woot: :prstagor:
Slika
Uporabniški avatar
Juventino
ultratrenser

Kraj: LJ-Dravlje,tm k piše Bronx

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Ne mar 29, 2009 9:23 pm

DJblas je napisal/-a:nism DJ-ej, še zaenkrat 8)
samo veš čar in stas dobijo pri meni gramofoni, nato CD-ji, šele nato druge elektronske zadeve.
zakaj, vsi pravijo da clovek ni pravi DJ, će ne zna vrtet na gramofone, in se tudi strinjam, old school rocks :D

a potem PVD, pa L-Vee nista prava DJ-ja....... tehnika gre naprej PVD, L-Vee in jaz pa z njo :D
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Ne mar 29, 2009 9:24 pm

Juventino je napisal/-a:men je najlepš vidt k dj obrne ploščo k jo bo zavrtel... :P :dj: :woot: :prstagor:

a ti torej hodiš na partije zato, da vidiš kak dj obrača plošče???hmm no jaz sem šel tja zato, da sem užival v poslušanju in druženju :D
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a gargy » Ne jun 14, 2009 6:01 pm

Laptop,... Traktor Vs. Virtual dj z Abeltonom,... to bo prihodnost rolanja :D

Live PA seti bodo obnoreli svet :lol:
Slika
Uporabniški avatar
gargy
poznavalec

Kraj: Gornji Grad

OdgovorNapisal/-a Tarpex » Ne jun 14, 2009 8:28 pm

Kokr ktermu paše.
Laptop vs CDji; Za laptop si rabš izborit plac na pultu (in v marsikterem placu je bil to kar problem), zna crknt ker niso lih narejeni za party razmere, en ti mal rukne kak kablovje od zvočne pa maš lahk celo veselico, od začetka mi je blo dbest, zdej pa ne spljoh.
S CDji maš tistih 20 sekund več dela da beatmatchaš in cuejaš, playerji so kamorkoli prideš, sam cd case vzameš pa gasa.

Bom dal glas CDjem, teoretično bi bil laptop boljši, sam tud ko veš da na vsak party vlačiš čez jurja evrov robe (z zvočno vred), te že mal mine (nima vsak klub tko izoliranga bootha kokr main floor v inboxu), sploh k se ne da zmer zanest da bo v tisti vlagi in vročini elektronka zdržala. Kup politih cdjev obrišeš s cunjo pa so dobri, pr laptopu je pa druga pesem.
Uporabniški avatar
Tarpex
trenser

OdgovorNapisal/-a gargy » Ne jun 14, 2009 8:44 pm

res je cd playerji so zakon ane,.. sej ta plac ni tak problem sploh ne ubistvu če rolaš na partyu kjer uporbljajo gramofone cd playerje in še pa še se zmeraj plac najde,... no kakor koli že jz sm tudi raje rolau na cdje ker je ubistvu man kompliceranja pa tudi če ti prideš na sceno in te gledajo da se samo z laptopom pa mešalko ukvarjaš se jim ne zdi kot da se prav nič ne matraš!!! haa ravno obratno,.. laptop in programi na katerih lahko vrtiš me navdušujejo zadnje pol leta in je res enkratno kako lahko kombiniraš z soundi,.. loopi effecti ma svašta zato dam jaz glas laptopom ker ti ponujajo širše obzorje vrtenja electronike!!
Slika
Uporabniški avatar
gargy
poznavalec

Kraj: Gornji Grad

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Po jun 15, 2009 6:27 pm

CDji, zlahka. Sicer na plate še nism probu, ker še nism meu prilike čist nikjer, kar dost pove o živosti formata, samo po seb.

Z laptopom je tak... Odvisno ka rolaš. Nek trens z enga komada na drugega drkat z laptopom je živa neumnost. Da bom jst tam vlaču, tk k je tarpex reku, ne vem kako mašinerijo pa kable prklaplu pa ne vem kaj delu zato da bom pol na dva kanala rolu, nebi hvala. Se mi ne da. Ni rentabilno. Trud ne pokrije rezultata.

Druga je kak orto minimal al pa kaka specifična tehnaža, al pa nektiri k rolajo toolse. Tam k gre po 3 komade naenkrat v vsakem trenutku, to je to.Pol še kaj zaloopaš, in je super.

Žal pa ful folka neki blefira pa na traktor rola z 2 trekoma, brez loopov, cue pointov in vsega tega kar naredi laptop zanimiv za rolat. In pol ma po možnosti še maca in je cel car. Tist se mi pa zdi brezveze. Edino kar je, je to da si pršparaš tiste pol minute beatmatcha, pa prehod težji zajebeš ker pač vidiš kak bo komad šou vnaprej....

Ne vem, laptop postane zanimiv če ga reš veš uporabit.
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Anonymous » Pe jul 03, 2009 1:29 am

ja najprej lep pozdrav vsem...sicer že ta forum zdaj obiskujem 2 mesca ampak se nisem še nikoli prej odločila prijavit no sem pa se zdaj kr morm še jaz povedat svoje mnenje.

Sama rolam zdaj že dobro leto na midikontrol+ Laptop (maca imam in to 2 ) in seveda uporabljam Tracktor Pro in se mi zdijo ta zares neumna mnenja predvsem s strani nekako samo oklicanega eksperta ( da ne omenjam kak se tip obnaša na partijih pa da se rad razkazuje zgori brez kot , da je Stallone) Reconceala in company, ki vas kot kaže zelo moti to dejstvo da ma dost folka boljšo opremo kot vi. In tisti izgovori kolk je dela s priklopom, mislim too much.

Pa da ne omenim onga ki je napisal da samo pravi DJ rola na plate... če bi bili cdplajerji pred platami bi potem bili pravi DJ-ji oni ki s cdplajerji rolajo??? In tukaj se z 2 addictom strinjam al potem PVD in L-Valee nista prava Dj-ja, kr rolata s pomočjo laptopa??!

Tk, da fantje ne da ga sam serjejo oni v vladi tud vi ga tle serjete.
Anonymous

OdgovorNapisal/-a Elyksir » Pe jul 03, 2009 11:43 am

no reconceal nikakor ni samooklican ekspert, on JE ekspert, kar potrjuje njegova produkcija in mislim, da ima pravico imeti svoje mnenje, ki ima zaradi njegovih uspehov tudi določeno težo.

men se zdi da tukaj nima nobene veze, koga kaj moti, še posebej pa ne to, da je kdo komu fovš ker rola iz leptopov, po možnosti iz macbook projev in podobno. halo??? pač če nekomu ne paše vrtet iz laptopa, potem nej rola kako drugače- jst osebno uživam rolat iz cd-jev in ne vidim nobene prednosti pri laptopu, razen to da kao izgleda bolj fancy in da se da 'velik več nardit iz same muske itd'. naprimer pvd je tipičen primer, njegovi seti so se kakovostno drastično poslabšali, odkar je prešel na laptop ter ostalo tehniko. airwave je šel nazaj na cd-je.

orto bejba, si lahko kje poslušamo kak tvoj set oz. te kje ujamemo v živo?
Slika

http://www.elyksir.net
Uporabniški avatar
Elyksir
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a djmato » Pe jul 03, 2009 11:58 am

Elyksir je napisal/-a:orto bejba, si lahko kje poslušamo kak tvoj set oz. te kje ujamemo v živo?

Glede na tvoje kritike moreš biti ti expert drugače so neutemeljene...prav rad bi te slišu v živo ali vsaj set če je možn 8) ?
Uporabniški avatar
djmato
ultratrenser

Kraj: Nazarje :)

OdgovorNapisal/-a exine » Pe jul 03, 2009 12:46 pm

Orto Bejba je napisal/-a:Sama rolam zdaj že dobro leto na midikontrol+ Laptop (maca imam in to 2 ) in seveda uporabljam Tracktor Pro

Tud jst sem rolal do zdej na to, in ni blo partya, da ne bi blo ene pizdarije al s kompom, z midikontrolerjem, s placom, da vse skupej postaviš poleg platerjev pa mešalke, pa še random zadev s kabli... Tko da če teb v party razmerah nič ne gre narobe, maš pol že eno leto, kokr pravš da rolaš po partyih, eno veiko srečo, al pa res top of the top laptop :wink:

Orto Bejba je napisal/-a:Reconceala in company, ki vas kot kaže zelo moti to dejstvo da ma dost folka boljšo opremo kot vi.
Nikjer ni noben jamral, da dela na slabi opremi, tko da ne vem iz kje ti ta ideja. Sploh pa velja, da če se naučiš rolat na crepu, pol rolaš na top of the top bp, in to je preizkušeno :P

Orto Bejba je napisal/-a:In tisti izgovori kolk je dela s priklopom, mislim too much.
Če prideš eno uro pred začetkom partya, prklopš, sporbaš, dela, pol si zmagal. Če pa morš ti prklopt sred partya je pa pol bolj plug & p(r)ay varianta, verjem mi, smo mel drill na vse partyih, pa skorej zmerej zarad nečesa zvoka ni blo s prve

Orto Bejba je napisal/-a:Pa da ne omenim onga ki je napisal da samo pravi DJ rola na plate...
Ravno zato pa se je tale topic odpru, da se izrazi mnenje pa predebatira, ne pa, da se začne skor j**** mater nekomu, ki ne deli istega mnenja glede rolanja.

Tko da, kar se cd/vinil vs laptop tiče je to, da če maš pogoje prave, lahko z laptopo dobesedno "nardiš" set že v naprej, ala Ableton, in se live špilaš sam še z EQji pa efekti, al pa še to ne, in bo set za poslušalce lahko bomba, ampak s stališča stroke, to NI DJ! Če rolaš čez traktor, si še najbližje pravemu opisu besede, ko pa znaš vrtet tud na CD/vinilu, si pa IMO res pravi DJ. Tk, da kokr kermu paše pravim :P Jst sm šaltnu na cd-je, in občutek je odličen, pa še vsem pizdarijam laptopa se tko izognem :D
Uporabniški avatar
exine
trenser

Kraj: Trance Sphere

Naslednja

Vrni se na Splošne debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost