PROBLEM: preveč slovenskih didžejev in premalo partijev

Vse, kar se novega dogaja v glasbenem svetu, pogovori o DJ-jih, producentih, založbah, lestvicah in ostalem

Moderatorji: gtu, met86, djmato

PROBLEM: preveč slovenskih didžejev in premalo partijev

OdgovorNapisal/-a Elyksir » Po sep 28, 2009 12:31 pm

Torej, to se sedaj že kar nekaj časa dogaja, da trance djji rastejo kot gobe po dežju, eventov je pa zelo malo (mislim takih, kjer bi lahko tudi nadebudni Slovenci vrteli). Ker je nekako logično, da newcommerji ne morejo še vrteti na večjih eventih, je treba začeti z malimi zadevami.

Moj predlog je ta, da se čimbolj povežete med sabo, da kontaktirate lastnike/najemnike lokalov, klubov, študentskih klubov ter se poskušate dogovoriti za kakšen termin.

Mnenja?
Slika

http://www.elyksir.net
Uporabniški avatar
Elyksir
ultratrenser

Re: PROBLEM: preveč slovenskih didžejev in premalo partijev

OdgovorNapisal/-a lynx » Po sep 28, 2009 12:44 pm

Se absolutno strinjam! Sam prihajam iz Maribora in tu okol se res nič ne dogaja glede tega, kar je škoda saj nas tudi tu veliko posluša trance. Res bi lahko več manjših partyjev blo kjer bi se predstavil slovenski mladi talent, ne dvomim da ga je dost :) mogoče se bo v bližnji prihodnosti kaj izboljšalo glede na velika imena trance scene ki jih zadnje čase srečujemo pri nas in v bližnji okolici :) samo da finančna kriza mine :P
Gravity is for the weak!
Uporabniški avatar
lynx
vajenec

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Po sep 28, 2009 2:06 pm

lynx je napisal/-a:iz Maribora in tu okol se res nič ne dogaja glede tega, kar je škoda saj nas tudi tu veliko posluša trance. :P

In zakaj je pol v Impulzu, ko je noter trance ( brez preach-a :D ) tistih 1-2krat na leto, tulk ljudi da se jih da na prste preštet?

Sj se ni problem it zmenit, jst grem recimo nasledn tedn v KMŠja prašat kaj pa kako na to temo, ker smo se genialci spomnal da bi
minimal fural tu pa tam, pa če rata bi se dal pol kaj poštimat. Ampak se grem menit da bo to med tednom, ko je študentarija.
Uglavnem, poanta je v tem, da to ni nek strašn dnar al pa ne vem ka.

Ampak, glede na izkušnje, neznanih trance imen v MBju ne jebe noben kaj preveč. upam da se bo to kaj spremenil s vsemi temi tiesti pa armini, ampak mislim da folk (še) ne asociira besede trance z njimi :)

tk da ja, bi se strinju, stvar je v vaših lokalnih rokah, da se zmente pa mate.
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Po sep 28, 2009 3:22 pm

jaz poznam primer, ko je lastnik Mariborskega kluba (če lahko to tako rečem) očital vsem Dj-jem, ki so tisto noč tam vrteli, da premalo komunicirajo z množico.. V tem smislu, da bi lahko kaj med samim setom pljunili v mikrofon...kot nekakšni MC-JI. Tak , da marsikdo ne loči kaj pomeni bit dj al pa MC.

In da ne bom šel iz teme tega posta.... Ni samo ta vzrok zakaj t.i. "Newcomerji" ne morjo al pa ne dobijo šanse za rolanje na kakšnem eventu (bodisi mali ali srednje velik).tud sami zajebejo (se opravičujem za izraz) povpraševanje po tem, da se jih za nek event nabavi, ker si postavljajo zelo visoko ceno..nekdo, ki pa ma mali lokal (cirka velikosti Štuka) ne bo no name dj-ju plačal za 3ure al pa 4 če hočte 1200€ pa če je iz primorske.

Jaz pač nisem imel nikoli želje al pa potrebe po špilanju na kakem partiju ( igral sem samo, na house partijih..for free za kolege al pa včasih pr nam na vikendu..ko se je parti zakjučil pa smo potem tam vsekali en afterparty), čeprav pa v zadnjem času bi tud v kakem klubu špilal da enkrat še vidim to vzdušje z drugačnega vidika (kot pa je da se jaz kot fan odeležim nekga eventa) kot dj.. Neznan folk oz ljubitelji el. muzke ki te pridejo poslušat.

Zdaj ta ideja, da se sami pozanimamo in organiziramo nek event kjer bi rolali newcomerji (marsikdo na tem forumu bi prišel v poštev) ni nič napačna...Prej spodbudna, pač samo promocija...Res je najem nekega lokala, tiskanje flyerjev pomojem ne stane tolk, da npr 4 ki bi tam rolali ne morjo si tega prvoščit... Jaz sem se letos že dogovarjal za Ambasado Gavioli mali floor, sam zdaj ostali akterji štrajkajo.

TAK, DA ČE JE KDO TAM ZUNAJ, DA SE MI PRIDRUŽI ZA ORG. KAKGA EVENTA Z 5 no name trancerji, naj me klikne na PM!!!
NI VAŽNO IZ KERGA DELA SLOVENIJE JE.
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

OdgovorNapisal/-a J » Po sep 28, 2009 4:32 pm

Glasba je zlo delikatna zadeva, s katero je treba delat v rokavicah in z izjemno nežnostjo. Pa bodisi je to klasčna glasba, pop, country, rock, al pa elektronka. V katerikoli smeri pač že nekdo ustvarja, se mora zavedat, da se v svetu glasbe ne da do nevemčesa pridt, če se temu tud 100% ne posvetiš. Enostavno ne morš jt sam na pou v to, pa prčakvat da ti bo neki ratal (govorim predvsem kar se tiče newcomerjev).

Pa recimo, da bi se tile "ta frišni" DJji začel nabirat skup, pa delat partyje / mesec/ 2 tedna / tedensko... kakorkol že.. kdo bi pa hodu?? sej ne rečem, 1x 2x greš že pogledat pa mal supportat folk, ampak pa bl mal folka poznam, k bi pa čist na vsako tako pasjo procesjo hodil žurat.
Še InBoxa 1x na mesc komi napolnemo za eureko, pa so mčkn worldwide known DJji.
Sicer pa kolkor kej slovenijo poznam, moraš najprej v tujini uspet, da te šele doma opazjo.
bwaaa :D
Uporabniški avatar
J
poznavalec

Kraj: kamnk

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Po sep 28, 2009 4:49 pm

J je napisal/-a:Glasba je zlo delikatna zadeva, s katero je treba delat v rokavicah in z izjemno nežnostjo. Pa bodisi je to klasčna glasba, pop, country, rock, al pa elektronka. V katerikoli smeri pač že nekdo ustvarja, se mora zavedat, da se v svetu glasbe ne da do nevemčesa pridt, če se temu tud 100% ne posvetiš. Enostavno ne morš jt sam na pou v to, pa prčakvat da ti bo neki ratal (govorim predvsem kar se tiče newcomerjev).

Pa recimo, da bi se tile "ta frišni" DJji začel nabirat skup, pa delat partyje / mesec/ 2 tedna / tedensko... kakorkol že.. kdo bi pa hodu?? sej ne rečem, 1x 2x greš že pogledat pa mal supportat folk, ampak pa bl mal folka poznam, k bi pa čist na vsako tako pasjo procesjo hodil žurat.
Še InBoxa 1x na mesc komi napolnemo za eureko, pa so mčkn worldwide known DJji.
Sicer pa kolkor kej slovenijo poznam, moraš najprej v tujini uspet, da te šele doma opazjo.

ne vem kako je s polnjenjem Inboxa in tud ostalih klubov..... mogoče pa bi moral poskusit kje tud drugje z eureko.. jaz kar se mojga stališča tiče, če bi bila eureka bližje našemu štajerskemu koncu lahko zase rečem, da bi se zagotovo do zdaj vsaj 3 eventov udeležil..tako pa mi je kljub avtocesti LJ predaleč.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a J » Po sep 28, 2009 5:12 pm

Dave Ur je napisal/-a:..tako pa mi je kljub avtocesti LJ predaleč.

tud marsikomu bi blo kljub avtocesti predaleč v ke gor v vaše konce hodt. pa še kako drži, da je slovenija tako majhna, a ob enem tako velika..
Uporabniški avatar
J
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Po sep 28, 2009 5:16 pm

J je napisal/-a:

tud marsikomu bi blo kljub avtocesti predaleč v ke gor v vaše konce hodt. pa še kako drži, da je slovenija tako majhna, a ob enem tako velika..

res je :wink:
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Po sep 28, 2009 5:52 pm

sam resno..nisem vedel da je dost trance newcomerjev zunaj,ker jaz bi jih lahko cirka 15 naštel ( v mislih imam no name dj-je ki so že imeli prvi krst v klubu) :o Kr kar se mojga okoliša tiče so že skoraj vsi trance dj-ji, in to taki, ki vrtijo oldschool DJ Scooterja pa Italo dance z občasnim pridihom hardstyla.. KAR JE ZA NJIH TRANCE MUSIC :debil: .
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a J » Po sep 28, 2009 6:18 pm

mah pust ovce, k sam neki tekajo naokol iz enga konca na drug konc..
Uporabniški avatar
J
poznavalec

OdgovorNapisal/-a AndreY » Po sep 28, 2009 6:48 pm

Dave Ur je napisal/-a:sam resno..nisem vedel da je dost trance newcomerjev zunaj,ker jaz bi jih lahko cirka 15 naštel ( v mislih imam no name dj-je ki so že imeli prvi krst v klubu) :o Kr kar se mojga okoliša tiče so že skoraj vsi trance dj-ji, in to taki, ki vrtijo oldschool DJ Scooterja pa Italo dance z občasnim pridihom hardstyla.. KAR JE ZA NJIH TRANCE MUSIC :debil: .

tkole bom reku js učasih kšn set nardim ampak brez kakšnega danca... vklučim samo trance, mogoče kdaj še kšn tehno-trance drugega pa ne
LP
Uporabniški avatar
AndreY
trenser

Kraj: Cerklje na Gorenjskem

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Po sep 28, 2009 7:50 pm

AndreY je napisal/-a:
Dave Ur je napisal/-a:sam resno..nisem vedel da je dost trance newcomerjev zunaj,ker jaz bi jih lahko cirka 15 naštel ( v mislih imam no name dj-je ki so že imeli prvi krst v klubu) :o Kr kar se mojga okoliša tiče so že skoraj vsi trance dj-ji, in to taki, ki vrtijo oldschool DJ Scooterja pa Italo dance z občasnim pridihom hardstyla.. KAR JE ZA NJIH TRANCE MUSIC :debil: .

tkole bom reku js učasih kšn set nardim ampak brez kakšnega danca... vklučim samo trance, mogoče kdaj še kšn tehno-trance drugega pa ne
LP

stari kaj še maš vedno dolgo čupo???
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a AndreY » Po sep 28, 2009 8:26 pm

Dave Ur je napisal/-a:
AndreY je napisal/-a:

LP

stari kaj še maš vedno dolgo čupo???

ne nič več
Uporabniški avatar
AndreY
trenser

Kraj: Cerklje na Gorenjskem

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Po sep 28, 2009 10:31 pm

ALO FOLK DAJMO SE DRŽAT TEME TEGA TOPIKA :wink:
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dj Robent » Po sep 28, 2009 11:03 pm

Vprašaš ga če ima dolgo čupo, pol pa praviš držite se topika hahahaha pa ti si prvak 1A :D :D
Mi je všeč kar je rekel J, za muziko moreš bit 100% v tem, če hočeš neke rezultate.

Sej, zato pa je tako stanje, ker se enim zdi predaleč v LJ peljat na party, ja žalostno no...
Uporabniški avatar
Dj Robent
poznavalec

Kraj: between koroška in štajerska

Naslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost