PROBLEM: preveč slovenskih didžejev in premalo partijev

Vse, kar se novega dogaja v glasbenem svetu, pogovori o DJ-jih, producentih, založbah, lestvicah in ostalem

Moderatorji: gtu, met86, djmato

Re: PROBLEM: preveč slovenskih didžejev in premalo partijev

OdgovorNapisal/-a Tarpex » Po sep 28, 2009 11:36 pm

Fantje tema ni tko preprosta kokr se zdi na prvi pogled.

Prvo kot prvo, trance kot blagovna znamka pri nas še vedno ni uveljavljen do te mere, da bi se izplačalo delat resne evente. S tem ne mislim, da bi kot organizator zdaj po parih partijih za novga BMWja zaslužu, ampak da se vsaj stroške pokrije.

Velik del problema tiči v tem, ker resnega prostora razen Inboxa pri nas NI. Ker vsak venue mora zadostovati določenim kriterijem, ki pa jih resno žal dohaja samo Škatla. Kjer pa spet ni tako lahko organizirati, češ, "fantje a bi nam en trance party podprli", brez reklame se ne doseže ama nič, flyerji, jumbo plakati, najem prostora pa niso spet tako majhen strošek.

Nekaj let nazaj je še kazalo, da se nekaj premika v tej smeri; A žal so neresni lastniki klubov vsepovsod pobrali tiste prve prihodke, niso zavohali priložnosti, niso plačali enega evra za stroške, in na žalost z minusom takoj od štarta ne bo nihče delal eventov, pika!

"Mali eventi" v lokalih so povečini obsojeni na poraz. Ni pravega ozvočenja, intruzije čefurjev in policije so na dnevnem redu, zna se najti lastnik, ki bi se mu zlo fajn zdelo ob 1h ponoči vrteti še malo Atomik Harmonik ker je folku to všeč (karikiram) in podobne zgodbe, mislim da jih vsi poznamo.

Naslednja stvar je saturacija ciljnega trga. Enostavno pri nas ni publike, ki bi vsaka 2 tedna napolnila klub s trance eventom. Dejstvo je, da več kot 1 trance event mesečno ne bi uspel, sploh v tem času pop-trens invazije Leplaca na trg, ki s svojo marketing mašino gladko povozi vse, kar leze in gre pri nas. Dejstvo je, da folk raje prišpara tistih 5€ ki bi jih dal za manjši event, za ekstra vodko pri enem huge eventu, ker bo pač "najhujši DJ ta pa ta". Na žalost pri nas ni 300+ ljudi, ki se jim bi jebalo za marketing in šli na kvaliteto & support domačih talentov.

Omeniti je treba še recimo termine; najbolj "ziheraški" je predzadnji vikend v mesecu, ravno po tem ko pride plača večino ljudem. Potem ostane še zadnji vikend, tam-tam, prvi in drugi vikend pa je že precej vprašljiv. Vsak, ki se je bavil s tem, lahko prizna, da to drži kot pribito. Vikend pred plačo delat party je loterija!

Naslednja stvar; line-up. Če predpostavimo, da vsakega "domačega" dja pride supportat 5-10 kolegov, je to v končni fazi še vedno samo cca 30-40 ljudi, nekaj padalcev, ki se naključno znajdejo tam, 10 trenserjev, ki ima slučajno takrat čas in jim je plac blizu, kar pomeni, da lokal, kjer bi bilo pošlihtano kar se tiče dancefloora in ozvočenja, še vedno nebi bil poln, kak večji klub pa definitivno ne. Za kako tujo zvezdo pa v tej mladi generaciji niti ni financ. Ni samo DJ honorar, je še rider, stroški prevoza & bivanja, kar nanese več, kot je event v kateremkoli lokalu sposoben pokriti, pa četudi je nabit.

Tako, da to so vse stvari, ki, ko jih seštejemo skupaj, ne dajo kaj preveč lepe slike. Koliko je bilo nadebudnih eventov, ki so propadli kot bolgarska skupščina, bili so pokopani zaradi seštevka zgoraj navedenih zadev.

Na žalost je Slovenija in trance publika premajhna, da bi se dalo delati normalne trens evente manjšega kalibra brez katastrofalne izgube, kdor me uspe prepričati v nasprotno z dobrim planom, pa svaka čast, sm odprt za dobre predloge, sam jih pa žal ne v trenutni situaciji ne vidim :)
Uporabniški avatar
Tarpex
trenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » To sep 29, 2009 1:06 am

Dj Robent je napisal/-a:Vprašaš ga če ima dolgo čupo, pol pa praviš držite se topika hahahaha pa ti si prvak 1A :D :D
Mi je všeč kar je rekel J, za muziko moreš bit 100% v tem, če hočeš neke rezultate.

Dave Ur je napisal/-a:..tako pa mi je kljub avtocesti LJ predaleč.

Sej, zato pa je tako stanje, ker se enim zdi predaleč v LJ peljat na party, ja žalostno no...

ej Robert ne zdi se mi ampak mi je dejansko predaleč se peljat v LJ. In še nekaj dans ne požrem vsakega dreka, ki ga trance al pa če hočeš elektronska glasba premore :!: Sem pač bolj izbirčen in bi se kot sem v enem izmed postov napisal udležil vsaj 3 eventov ( sam nisem šel tja zarad tega,ker mi je lj predaleč ampak tu so tud drugi osebni razlogi itd) če bi bili blizu..in mimogrede kolk pa se bo inboxu poznalo če bi bil jaz tam al pa ne :?: Skratka ni trance scena zarad mene al pa meni podobnim ki se jim ne da peljat 165km (V ENO SMER) do lj na evente v takem kurcu kot je :!:

Ono za čupo.....ITWASAJOKE :lol:
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » To sep 29, 2009 1:21 am

Tarpex je napisal/-a:Fantje tema ni tko preprosta kokr se zdi na prvi pogled.

Prvo kot prvo, trance kot blagovna znamka pri nas še vedno ni uveljavljen do te mere, da bi se izplačalo delat resne evente. S tem ne mislim, da bi kot organizator zdaj po parih partijih za novga BMWja zaslužu, ampak da se vsaj stroške pokrije.

Velik del problema tiči v tem, ker resnega prostora razen Inboxa pri nas NI. Ker vsak venue mora zadostovati določenim kriterijem, ki pa jih resno žal dohaja samo Škatla. Kjer pa spet ni tako lahko organizirati, češ, "fantje a bi nam en trance party podprli", brez reklame se ne doseže ama nič, flyerji, jumbo plakati, najem prostora pa niso spet tako majhen strošek.

Nekaj let nazaj je še kazalo, da se nekaj premika v tej smeri; A žal so neresni lastniki klubov vsepovsod pobrali tiste prve prihodke, niso zavohali priložnosti, niso plačali enega evra za stroške, in na žalost z minusom takoj od štarta ne bo nihče delal eventov, pika!

"Mali eventi" v lokalih so povečini obsojeni na poraz. Ni pravega ozvočenja, intruzije čefurjev in policije so na dnevnem redu, zna se najti lastnik, ki bi se mu zlo fajn zdelo ob 1h ponoči vrteti še malo Atomik Harmonik ker je folku to všeč (karikiram) in podobne zgodbe, mislim da jih vsi poznamo.

Naslednja stvar je saturacija ciljnega trga. Enostavno pri nas ni publike, ki bi vsaka 2 tedna napolnila klub s trance eventom. Dejstvo je, da več kot 1 trance event mesečno ne bi uspel, sploh v tem času pop-trens invazije Leplaca na trg, ki s svojo marketing mašino gladko povozi vse, kar leze in gre pri nas. Dejstvo je, da folk raje prišpara tistih 5€ ki bi jih dal za manjši event, za ekstra vodko pri enem huge eventu, ker bo pač "najhujši DJ ta pa ta". Na žalost pri nas ni 300+ ljudi, ki se jim bi jebalo za marketing in šli na kvaliteto & support domačih talentov.

Omeniti je treba še recimo termine; najbolj "ziheraški" je predzadnji vikend v mesecu, ravno po tem ko pride plača večino ljudem. Potem ostane še zadnji vikend, tam-tam, prvi in drugi vikend pa je že precej vprašljiv. Vsak, ki se je bavil s tem, lahko prizna, da to drži kot pribito. Vikend pred plačo delat party je loterija!

Naslednja stvar; line-up. Če predpostavimo, da vsakega "domačega" dja pride supportat 5-10 kolegov, je to v končni fazi še vedno samo cca 30-40 ljudi, nekaj padalcev, ki se naključno znajdejo tam, 10 trenserjev, ki ima slučajno takrat čas in jim je plac blizu, kar pomeni, da lokal, kjer bi bilo pošlihtano kar se tiče dancefloora in ozvočenja, še vedno nebi bil poln, kak večji klub pa definitivno ne. Za kako tujo zvezdo pa v tej mladi generaciji niti ni financ. Ni samo DJ honorar, je še rider, stroški prevoza & bivanja, kar nanese več, kot je event v kateremkoli lokalu sposoben pokriti, pa četudi je nabit.

Tako, da to so vse stvari, ki, ko jih seštejemo skupaj, ne dajo kaj preveč lepe slike. Koliko je bilo nadebudnih eventov, ki so propadli kot bolgarska skupščina, bili so pokopani zaradi seštevka zgoraj navedenih zadev.

Na žalost je Slovenija in trance publika premajhna, da bi se dalo delati normalne trens evente manjšega kalibra brez katastrofalne izgube, kdor me uspe prepričati v nasprotno z dobrim planom, pa svaka čast, sm odprt za dobre predloge, sam jih pa žal ne v trenutni situaciji ne vidim :)

jah kolega Tarpex veri gut si to napisal..sam nekaj nisem najbolj razumel. Citiram: Vikend pred plačo delat party je loterija!.... A to pomeni da se kr milijoni obračajo :wink: :D
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » To sep 29, 2009 8:53 am

Elyksir je napisal/-a:Torej, to se sedaj že kar nekaj časa dogaja, da trance djji rastejo kot gobe po dežju, eventov je pa zelo malo (mislim takih, kjer bi lahko tudi nadebudni Slovenci vrteli). Ker je nekako logično, da newcommerji ne morejo še vrteti na večjih eventih, je treba začeti z malimi zadevami.

Moj predlog je ta, da se čimbolj povežete med sabo, da kontaktirate lastnike/najemnike lokalov, klubov, študentskih klubov ter se poskušate dogovoriti za kakšen termin.

Mnenja?

Da, se strinjam eventov je res malo, zato nam ostanejo recimo da tisti mini eventi v manjših klubih, oz. privat partyi....

Povezujemo pa se med sabo, izmenjujemo tudi ideje, si tudi kar dosti pomagamo, neki eventi se že planirajo, ne bom zdaj omenjal s kom se vse menim sam osebno glede eventov, promocije itd. ko bo prišlo do eventov boste že tako ali tako izvedeli...

Kar se pa tiče promocije, marsikdo se recimo ne zna sam promovirat, zato je včasih potrebno res sodelovat za dobrobit celotne naše slo elektronske ( trance ) kulture!

Je pa res, da je največ odvisno od samega DJa, če res stoji 100% za tistim kar dela, se trudi itd. bo že počasi nekam prilezel, mogoče bolj počasi, vendarle bo..če se bo res trudil....

Tudi Elyksir ni imel vse na pladnju ko je verjetno začel z svojo kariero, in verjamem kakšen trud je moral vložit, da je zdaj tu kjer je! in mu tudi privošim, da mu je uspelo!....

lp
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a gtu » To sep 29, 2009 11:41 am

Tarpex je napisal/-a:Dejstvo je, da več kot 1 trance event mesečno ne bi uspel, sploh v tem času pop-trens invazije Leplaca na trg, ki s svojo marketing mašino gladko povozi vse, kar leze in gre pri nas. Dejstvo je, da folk raje prišpara tistih 5€ ki bi jih dal za manjši event, za ekstra vodko pri enem huge eventu, ker bo pač "najhujši DJ ta pa ta". Na žalost pri nas ni 300+ ljudi, ki se jim bi jebalo za marketing in šli na kvaliteto & support domačih talentov.

v ozadju tega je zaslužkarstvo. v enem intervjuju so uprašali umeka, če DJ lestvice kaj pomenijo, pa je odgovoril da ja, ker tist ki ma dnar ponavadi pogleda lestvico in na podlagi tega bookira.

Tarpex je napisal/-a:Omeniti je treba še recimo termine; najbolj "ziheraški" je predzadnji vikend v mesecu, ravno po tem ko pride plača večino ljudem. Potem ostane še zadnji vikend, tam-tam, prvi in drugi vikend pa je že precej vprašljiv. Vsak, ki se je bavil s tem, lahko prizna, da to drži kot pribito. Vikend pred plačo delat party je loterija!

nisem verjel, dokler nism doživel :)
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

Kraj: Šebrelje

OdgovorNapisal/-a exine » To sep 29, 2009 11:44 am

Dave Ur je napisal/-a:Vikend pred plačo delat party je loterija!.... A to pomeni da se kr milijoni obračajo :wink: :D

Folku mora od plače po plačanih računih za hrano, mobitel, internet, elektriko, vodo itd. ostat še denar za "kofetke" in tukej mislim, kofetki, pivo, kino in razno ostalo, in roko na srce, kdor izrecno ne gleda, da bo mal prišparal, mu po enem mescu že počas zmanjka, zato loterija, folk bo rajš premislu: "A mi je res treba it na ta No-name party, da zagonm še tist kr mi je ostal, a rajš počakam na...?" :)
Uporabniški avatar
exine
trenser

Kraj: Trance Sphere

OdgovorNapisal/-a gtu » To sep 29, 2009 11:47 am

Dave Ur je napisal/-a: A to pomeni da se kr milijoni obračajo :wink: :D

zihr veš, da verjetnost, da zadaneš na loteriji ZLO ZLO majhna! :debil:
sm mislu da si ti nek financar! :doh:
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

Kraj: Šebrelje

OdgovorNapisal/-a J » To sep 29, 2009 12:15 pm

ma hoče bit neki zabavljač, pa mu ne rata najbolš..
bwaaa :D
Uporabniški avatar
J
poznavalec

Kraj: kamnk

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » To sep 29, 2009 12:56 pm

gtu je napisal/-a:
Dave Ur je napisal/-a: A to pomeni da se kr milijoni obračajo :wink: :D

zihr veš, da verjetnost, da zadaneš na loteriji ZLO ZLO majhna! :debil:
sm mislu da si ti nek financar! :doh:

kaj ljudje ste tukaj brez humorja la kaj..kaj ma veze tu moja izobrazba... Če pa smo že pr tem kdaj folk največ zapravi.. POmojem mnenju kr tam okol vsakga 10ga ali 12ga v mesecu, saj v večini podjetij (javnega sektorja) prejmejo plače nekateri 1ga v mesecu drugi pa 10ga v mesecu.... tak, da kar se pa fanov elektro scene tiče, men je (ko sem še šel na kak parti) bilo vseeno katerga smo bili v mescu, samo da sem bil tam...je pa res da ko gre za event v večjem pomenu ni odvisno od posameznika..ampak od množice.

Kar se pa tiče DJ MAg lestvice...sem pa jaz v Tiestovem filmčku (glej dvd Another day in the office) slišal kako je Tiesto povedal, da zdaj ko je bil izbran kot DJ NO. 1 ga vsi promotorji jemljejo resneje. Kar mislim, da so ga tud zarad tega ker je bil NO. 1 vsaj pogosteje želeli na eventih.. Čeprav roko na srce..Tiesto je mel takrat res odlične sete..preden je zapadel v to zablodo...HIP HOP HOUSE :lol:

Jaz sicer sem letos zdaj že 4 leto zapored glasoval za DJ number 1.. in sem se odločal prav na podlagi tega ..kolko me je sama produkcija nekega dj-ja prevzela in pa seveda kako so mi njegovi seti všeč. Res pa je , da sem jaz lahko ocenil samo tiste dj-je katere pač zdaj jaz trenutno najraje poslušam..kljub temu da so tam zunaj zagotovo no name artisti, ki so prav tako odlični sam jaz za njih ne vem. In ker se ne odeležujem partijev nasploh več.sem tud lahko pač artista po setu ocenjeval preko raznih radijskih oddaj (schulza preko GDJB in njegovih občasnih exclusive broadcast eventov, podobno ostale). Pač po tem kar dobim na netu.

Se pa ne strinjam s tistim stavkom soforumaša J..da morš bit 100% v temu... Zdaj pa mi povej a ti misliš da je Boris 100% v tem??? al morda gospod ne hodi v službo kot vsi ostali, da lahko preživi iz mesca v mesec in iz leta v leto. Pa je vseeno uspel! TUKAJ BI RAD POVEDAL; DA NISEM BORISU ZAVISTEN; KER JE USPEL; DA NE BO POMOTE; SEM GA UPORABIL ZA PRIMER :!: Pa zame pomeni, če si 100% v tem, da maš tud kak svoj release, ker kot vem je produkcija zelo pomembna če ne že nujna za uspeh DJ-JA ..a ga Boris ima??? Kar pomeni, da ni potrebno 100% bit v temu.. Sam je res, da je on že od samega začetka zraven.

gtu je napisal/-a:
Tarpex je napisal/-a:Dejstvo je, da več kot 1 trance event mesečno ne bi uspel, sploh v tem času pop-trens invazije Leplaca na trg, ki s svojo marketing mašino gladko povozi vse, kar leze in gre pri nas. Dejstvo je, da folk raje prišpara tistih 5€ ki bi jih dal za manjši event, za ekstra vodko pri enem huge eventu, ker bo pač "najhujši DJ ta pa ta". Na žalost pri nas ni 300+ ljudi, ki se jim bi jebalo za marketing in šli na kvaliteto & support domačih talentov.

v ozadju tega je zaslužkarstvo. v enem intervjuju so uprašali umeka, če DJ lestvice kaj pomenijo, pa je odgovoril da ja, ker tist ki ma dnar ponavadi pogleda lestvico in na podlagi tega bookira.

Tarpex je napisal/-a:Omeniti je treba še recimo termine; najbolj "ziheraški" je predzadnji vikend v mesecu, ravno po tem ko pride plača večino ljudem. Potem ostane še zadnji vikend, tam-tam, prvi in drugi vikend pa je že precej vprašljiv. Vsak, ki se je bavil s tem, lahko prizna, da to drži kot pribito. Vikend pred plačo delat party je loterija!

nisem verjel, dokler nism doživel :)

Umek je pa tud tak tič kot ti zaslužkarji..najprej napiše tukaj tle maste moj free download mojga komada..pol pa vidiš ko odpreš link, da komad je že for free, sam tipson je rabil reklamo za DJ MAG POOL! Kdor bo hotel glasovat zanga itak bo kdo pa pa ne pač ne bo. Tak, da Umek ni sam foter ampak tud star lisjak :wink: :lol:
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a J » To sep 29, 2009 1:10 pm

Dave Ur je napisal/-a:Se pa ne strinjam s tistim stavkom soforumaša J..da morš bit 100% v temu... Zdaj pa mi povej a ti misliš da je Boris 100% v tem???

:doh: moraš se 100% resno lotit zadeve da lohk upravičeno računaš na uspeh, ne neki na pol, pa rečt sj bo itaq uspel, kva se sekeram.
easy come, easy go..
Uporabniški avatar
J
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » To sep 29, 2009 1:20 pm

TO SICER NIMA VEZE S TO TEMO AMPAK VSEENO :!:

To je pisalo v reviji Cosmopolitan izdaja oktober! (Mimogrede mi je ta članek pokazala moja punca)

Torej pisali so o klubih kjer lahko žurate do jutranjih ur. Opisali so naslednje klube: K4,Orto,Ultra,Askari,Bachus,Impulz,Bar Klub, Tivoli, Ambasada Gavioli in Inbox.

to je pisalo o Inboxu. Inbox bivši funfactory, ki nam je, odkar je prenovljen, veliko bolj všeč kot prej. Tu se lahko zabavaš predvsem ob vikendih, ko klub gosti najrazličnejše domače in tuje zvezde. Naplesala (zato a ker je ženska revija da ne bo pomote :wink: ) se boš lahko predvsem ob el. glasbi, čeprav od časa do časa tu lahko obiščeš kak koncert. Novembra in decembra ga lahko žuraš s Sven Vaethom, Ericom Prydzom, Stevom Lawlerjem in kontroverzno Salome, manjkali pa ne bodo niti hard techno dogodki.

VŠEČ NAM JE: ogromen točilni pult, pri katerem vedno hitro prideš do pijače.
KAJ POGREŠAMO: da bi pijačo lahko odnesel vem.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Tarpex » To sep 29, 2009 5:33 pm

Dave Ur je napisal/-a:Se pa ne strinjam s tistim stavkom soforumaša J..da morš bit 100% v temu... Zdaj pa mi povej a ti misliš da je Boris 100% v tem??? al morda gospod ne hodi v službo kot vsi ostali, da lahko preživi iz mesca v mesec in iz leta v leto. Pa je vseeno uspel! TUKAJ BI RAD POVEDAL; DA NISEM BORISU ZAVISTEN; KER JE USPEL; DA NE BO POMOTE; SEM GA UPORABIL ZA PRIMER :!: Pa zame pomeni, če si 100% v tem, da maš tud kak svoj release, ker kot vem je produkcija zelo pomembna če ne že nujna za uspeh DJ-JA ..a ga Boris ima??? Kar pomeni, da ni potrebno 100% bit v temu.. Sam je res, da je on že od samega začetka zraven.

Ne lej, fora je v tem, da je blo mišljeno bit 100% pri stvari z organizacijskega vidika, da se 100% posvetiš partiju, ki ga organiziraš z vseh vidikov, se pravi, ko delam na šihtu čez dan sem verjetno 100% posvečen delu, ko delam pa party, pa tud 100% hočem zrihtat, ne neki napol, v takem smislu je blo verjetno rečeno.

Produkcija je nujna za uspeh v tujini, pri nas se itak vsi med sabo poznamo in vemo kko stojimo, nam ni treba ful drug drugmu dokazovat stvari, kako pa je pri nas, pa že teče tema, anede :)
Uporabniški avatar
Tarpex
trenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » To sep 29, 2009 7:55 pm

Tarpex je napisal/-a:
Dave Ur je napisal/-a:Se pa ne strinjam s tistim stavkom soforumaša J..da morš bit 100% v temu... Zdaj pa mi povej a ti misliš da je Boris 100% v tem??? al morda gospod ne hodi v službo kot vsi ostali, da lahko preživi iz mesca v mesec in iz leta v leto. Pa je vseeno uspel! TUKAJ BI RAD POVEDAL; DA NISEM BORISU ZAVISTEN; KER JE USPEL; DA NE BO POMOTE; SEM GA UPORABIL ZA PRIMER :!: Pa zame pomeni, če si 100% v tem, da maš tud kak svoj release, ker kot vem je produkcija zelo pomembna če ne že nujna za uspeh DJ-JA ..a ga Boris ima??? Kar pomeni, da ni potrebno 100% bit v temu.. Sam je res, da je on že od samega začetka zraven.

Ne lej, fora je v tem, da je blo mišljeno bit 100% pri stvari z organizacijskega vidika, da se 100% posvetiš partiju, ki ga organiziraš z vseh vidikov, se pravi, ko delam na šihtu čez dan sem verjetno 100% posvečen delu, ko delam pa party, pa tud 100% hočem zrihtat, ne neki napol, v takem smislu je blo verjetno rečeno.

Produkcija je nujna za uspeh v tujini, pri nas se itak vsi med sabo poznamo in vemo kko stojimo, nam ni treba ful drug drugmu dokazovat stvari, kako pa je pri nas, pa že teče tema, anede :)

RES JE :!: :wink:
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Elyksir » Sr sep 30, 2009 9:43 am

debata se razvija v pravo smer, odlično!

bi se strinjal z večino povedanega. dandanes je nasploh težko delati pametne evente- prvič, ker vse preveč stane; drugič, ker ni pametnih klubov; tretjič, ker se dejansko občuti pomanjkanje denarja in to vpliva na samo obiskanost dogodkov.

vseeno pa se mi zdi nekaj pomembno- da si mladi talenti nabirao izkušnje z vrtenjem zunaj ter pred publiko. sej je vse lepo, da imate svoje oddaje, vendar to še zdaleč ni dovolj.
Slika

http://www.elyksir.net
Uporabniški avatar
Elyksir
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a J » Sr sep 30, 2009 12:27 pm

Elyksir je napisal/-a:vseeno pa se mi zdi nekaj pomembno- da si mladi talenti nabirao izkušnje z vrtenjem zunaj ter pred publiko

pol bo pa še več DJjev z "izkušnjami", željnih vrtenja na kakšnih večjih zadevah, ker jim tist mejhn picajzelčkas klub kjer bodo že pač vrtel ne bo dost..
za kam naj bi si pa nabiral izkušnje, če je v sloveniji premal mase za kej več konkretnih partyjev kot je enx mesečno eureka?! še tistih 17€ entryja se marsikomu pozna v denarnci, v tujini pa brez konkretne produkcije lohk sam jajčka praskaš..
pa spet nismo nč naredl :roll:
Uporabniški avatar
J
poznavalec

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost