TECHNO S PRIDIHOM TRANCE MELODIJ

Vse, kar se novega dogaja v glasbenem svetu, pogovori o DJ-jih, producentih, založbah, lestvicah in ostalem

Moderatorji: gtu, met86, djmato

TECHNO S PRIDIHOM TRANCE MELODIJ

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » To jan 12, 2010 10:33 pm

Torej zanima me, kaj je po vašem mnenju to kar danes delajo npr:Preach,Reaky Techno Trance al kr Hard Trance??

Sem dans nek plakat opazil, kjer je pisalo DJ. Reaky (Techno ) pa sem se spomnil, da njegova vsaj lanska produkcija (če se ne motim tudi par komadov iz leta 2008) vsebujejo ja pridih trancea predvsem kar se tiče melodij. Skratka a bo to znova po minimalu nek bum??

Kajti se mi zdi kr zelo čudno oz. neverjetno, da se to še vedno imenuje TECHNO :?
Zadnjič spremenil Dave Ur, dne To jan 12, 2010 10:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

Re: TECHNO S PRIDIHOM TRANCE MELODIJ

OdgovorNapisal/-a AndreY » To jan 12, 2010 10:45 pm

nism ravno techno-trance freak ampak kšn tak komad pa zapaše, npr komad Dj Preach - Broken Inside mi je ful dobr
učas pa tut hard trance poslušam...Cosmic Gate, P.H.A.T.T. (hard trance projekt Pierre Pieraar-a) =)
ostalo pa ne pride v poštev :P
Uporabniški avatar
AndreY
trenser

Kraj: Cerklje na Gorenjskem

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » To jan 12, 2010 10:49 pm

AndreY je napisal/-a:nism ravno techno-trance freak ampak kšn tak komad pa zapaše, npr komad Dj Preach - Broken Inside mi je ful dobr
učas pa tut hard trance poslušam...Cosmic Gate, P.H.A.T.T. (hard trance projekt Pierre Pieraar-a) =)
ostalo pa ne pride v poštev :P

okej vse lepo in prav :D sam a je to zate še vedno techno???
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Reconceal » To jan 12, 2010 11:29 pm

po drugi strani pa... ka ma sploh to veze? Al je tehno al je tech trance, a ni čist vseen če je muzika huda?

Drugač jst mislim, da artistov pač ne gre predalčkat. Kak komad je tehno, kak je "čisti" trens. Reaky in Preach sta
lepa primera tega in men je ta raznolikost čist prav.Če pa se artist sam indentificira kot tehno izvajalc, pol pa tut,
kdo pa smo mi da bomo rekl drugač?

:magda:
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » To jan 12, 2010 11:54 pm

Reconceal je napisal/-a:po drugi strani pa... ka ma sploh to veze? Al je tehno al je tech trance, a ni čist vseen če je muzika huda?

Drugač jst mislim, da artistov pač ne gre predalčkat. Kak komad je tehno, kak je "čisti" trens. Reaky in Preach sta
lepa primera tega in men je ta raznolikost čist prav.Če pa se artist sam indentificira kot tehno izvajalc, pol pa tut,
kdo pa smo mi da bomo rekl drugač?

ravno to sem mislil, kako to, da se potem artist jemlje oz. zase govori , da je techno artist? pa ne gre za to, da bi ga predalčkal sam vzamiva za primer vas: ste trance artist producirate trance (uplift itd..itd) pa bi izjavili, da ste čistokrven trance artist sam 30% produkcije oziroma tisto kar vžeg pri vašem komadu je pa tehnaža unc unc.? Kajti folk, ki loči eno zvrst od druge bo mislil, da nimate pojma.

skratka men tak dol visi če producira techno al pa minimal sam, ampak kot bi DJBLASS rekel treba je biti precizen.

Sem že pomislil, da so to organizatorji napisal samo zato, ker bi se po njihovem mnenju (morda) zdelo čudno, da dajo na ist floor Reakyja s svojim tech trancejem skupaj z ostalimi tehnažerji.?
Zadnjič spremenil Dave Ur, dne Sr jan 13, 2010 1:58 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 13, 2010 1:54 am

pa še to bi dodal: kdo pa smo mi da bomo rekl drugač? jaz zase lahko rečem, da sem poslušalec EDM in da ločim (ne vse zvrsti/podzvrsti) techno od tranceja in kdo je techno in kdo tech trance artist. Smo pa tud na forumu kjer lahko napišemo svoje mišlenje, seveda v primernem jeziku ne da bi zdaj kr 30 od 35 folka, ki misli drugače od mene zdaj navalilo ko svina po šrotu z raznimi zbadanji.

In ko smo že ravno pri Reakyju, mi je najbolj smešno to, da imam v svojem kraju dost sosedov, ki so dans stari 16,17,18 let in so še do lani poslušali Ceco & Company..no zdaj pa znajo še sm o Rushu pa Reakyju govorit in kak hud techno ma Reaky..in potem se vprašam wtf ja kaj pa ma potem Rush Hard Hard Techno?

Zato mi je neumno, da se Reakyja predstavlja kot techno dj-ja. No morda pa ga sodijo po tem, ker njegova duša pripada technu?? morda zato ker je pač preden ga je trance obsedel rolal pure techno???

zavedam pa se, da lahko vsak rola, producira to kar mu paše, ampak zvrsti so prav lepo definirane, zato da lahko vemo kdo čemu pripada..
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a pepsi » Sr jan 13, 2010 1:03 pm

reaky je začel svojo dj karijero kot techno dj!
techno je rolal in produciral več kot 3/4 svoje karijere!
zato ga večja populacije uvršča med techno dj-e,
pa če prav zadnje 2 leti producira tech-trance!
pepsi
trenser

Kraj: kranj

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Sr jan 13, 2010 1:50 pm

Dave Ur je napisal/-a:Kajti folk, ki loči eno zvrst od druge bo mislil, da nimate pojma
...treba je biti precizen.
...jaz zase lahko rečem, da sem poslušalec EDM in da ločim...

Najprej, ne me vikat :lol:

A bojo res? To sam taki, k rabijo met popredalčkan vse stvari do zadnje, da se počutijo varne v svojem malem svetu in k nimajo sami pojma
kak muska v resnici deluje.Muska ni po svoji naravi kj preveč precizna stvar(razn če res hočeš) in če jst mešam tehno pa trens plus kak element elektra al pa ubistvu biločesa, kaj bom pol?

Kaj je po tvoje produkcija k jo mam pod Recon6? Tist je nemogoč popredalčkat, ker je neki čist za sebe, z elementi iz tehna, minimala, elektra
IN trensa. Ne da nimam pojma, sam kreativn sm in mi dol visi za predalčkanje, ker ne delam muske zato da jo bo kdo predalčku. Oz. zarad mene jo lahka, sam če jo ne more, nism jst pol kriv da zarad tega pade vn iz SVOJIH ustaljenih norm in je cel živčn ;)

Uglavnem, poanta: Glasba se na trenutke DEJANSKO DA na tak način skombinirat, da ne pade v nobenga od ustaljenih pojmov -> Noviteta,
gonilo napredka. Definicije zvrsti NISO za to, da se jim slepo sledi, sploh ko se dela musko.

Dave Ur je napisal/-a:... organizatorji napisal samo zato, ker bi se po njihovem mnenju (morda) zdelo čudno, da dajo na ist floor Reakyja s svojim tech trancejem skupaj z ostalimi tehnažerji.?
...pri Reakyju, mi je najbolj smešno to, da imam v svojem kraju dost sosedov... zdaj pa znajo še sm o Rushu pa Reakyju govorit in kak hud techno ma Reaky..in potem se vprašam wtf ja kaj pa ma potem Rush Hard Hard Techno?

Zato mi je neumno, da se Reakyja predstavlja kot techno dj-ja. No morda pa ga sodijo po tem, ker njegova duša pripada technu?? morda zato ker je pač preden ga je trance obsedel rolal pure techno???

Če cilaš na midnight resurrection, pol je organizator Reaky sam in lahka napiše kar hoče :D Pa tut ponavadi, v dvomu, organizator vpraša
artista ka hoče da ma napisan zraven. Mene so....(in je po posvetu izpadl uplifting, tech, progressive, ker bom rolu tut Recon6 stvari)

Drgač ja, Rush je hard hard techno( =šranz ), že lep cajt :lol:

Nazadnje k sm Rikija poslušu pa tut, ne morm rećit da je biu kaj preveč tech trance set. Tiste sete k jih mam doma kr lepo pokajo in se
res sam na določene trenutke kaka melodijica pojavi, kar pa pomoje ni dost da bi se dal govrit o kakem trensu. In ne vem od kod teb da
veš da je Reakya obsedu trance? dej no... aja, na trackitdown-u je popredalčkan kot tech trance... jao jao...

Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Alex Styrian » Sr jan 13, 2010 3:29 pm

obsedo ga ni, se pa opazi da ga je oplazo :mrgreen:
Uporabniški avatar
Alex Styrian
ultratrenser

Kraj: maribor (NO MORE)

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 13, 2010 8:15 pm

pepsi je napisal/-a:reaky je začel svojo dj karijero kot techno dj!
techno je rolal in produciral več kot 3/4 svoje karijere!
zato ga večja populacije uvršča med techno dj-e,
pa če prav zadnje 2 leti producira tech-trance!

ja in zato ker je npr. 10 let delal tehnažo zdaj 2 leti tech trance pa je še vedno pure tehnaž???

Nima veze kolk dolgo je bil to pa kolk dolgo je zdaj v tech trancu.. Point tega kolumna je bil ta, da je men osebno neumno, da nekdo, ki producira tech trance, se ima, da je pure techno boy (ne glede na kaj je prej rolal) in da v sete vključuje technažo. In a si ti predstavljaš, da greš na Trance Energy pa rola tam Digweed & Sasha progressive house, elektro ampak ker sta začela z trancejem bodo oni organizatorji spodaj napisal Trance dj in ti slučajno nisi sploh še za njiju slišal al pa slučajn stare prog trance sete pa prideš tja pa morš zdaj poslušat elektro, house prog house....si boš ziher rekel kaj ti klinci res ne vedo kaj rolajo, pa kak trance dj-a...halo nategavščina. Tak, da je treba bit specifičen pa zarad men spredalčkan kaj za en artist po zvrsti si. Zato pa imamo tako zmedo zdaj kaj kdo vrti ker se imajo tech trancerji za pure tehnažarje, da ne omenim Vatha KAO trance artist, pa da ne omenim še kakga Tiesta, ki dans rola vse povprek pa se ima za trancerja...da mi včasih gre kr na :bruhek: .
Zadnjič spremenil Dave Ur, dne Sr jan 13, 2010 8:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 13, 2010 8:17 pm

Alex Styrian je napisal/-a:obsedo ga ni, se pa opazi da ga je oplazo :mrgreen:

dobro pa ga je oplazil, sam dejstvo je pa če si ne priznate tukaj, da Reaky ni več techno artist produkcijsko gledano.
Zadnjič spremenil Dave Ur, dne Sr jan 13, 2010 8:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 13, 2010 8:26 pm

Reconceal je napisal/-a:
Dave Ur je napisal/-a:Kajti folk, ki loči eno zvrst od druge bo mislil, da nimate pojma
...treba je biti precizen.
...jaz zase lahko rečem, da sem poslušalec EDM in da ločim...

Najprej, ne me vikat :lol:

A bojo res? To sam taki, k rabijo met popredalčkan vse stvari do zadnje, da se počutijo varne v svojem malem svetu in k nimajo sami pojma
kak muska v resnici deluje.Muska ni po svoji naravi kj preveč precizna stvar(razn če res hočeš) in če jst mešam tehno pa trens plus kak element elektra al pa ubistvu biločesa, kaj bom pol?

Kaj je po tvoje produkcija k jo mam pod Recon6? Tist je nemogoč popredalčkat, ker je neki čist za sebe, z elementi iz tehna, minimala, elektra
IN trensa. Ne da nimam pojma, sam kreativn sm in mi dol visi za predalčkanje, ker ne delam muske zato da jo bo kdo predalčku. Oz. zarad mene jo lahka, sam če jo ne more, nism jst pol kriv da zarad tega pade vn iz SVOJIH ustaljenih norm in je cel živčn ;)

Uglavnem, poanta: Glasba se na trenutke DEJANSKO DA na tak način skombinirat, da ne pade v nobenga od ustaljenih pojmov -> Noviteta,
gonilo napredka. Definicije zvrsti NISO za to, da se jim slepo sledi, sploh ko se dela musko.

Dave Ur je napisal/-a:... organizatorji napisal samo zato, ker bi se po njihovem mnenju (morda) zdelo čudno, da dajo na ist floor Reakyja s svojim tech trancejem skupaj z ostalimi tehnažerji.?
...pri Reakyju, mi je najbolj smešno to, da imam v svojem kraju dost sosedov... zdaj pa znajo še sm o Rushu pa Reakyju govorit in kak hud techno ma Reaky..in potem se vprašam wtf ja kaj pa ma potem Rush Hard Hard Techno?

Če cilaš na midnight resurrection, pol je organizator Reaky sam in lahka napiše kar hoče :D Pa tut ponavadi, v dvomu, organizator vpraša
artista ka hoče da ma napisan zraven. Mene so....(in je po posvetu izpadl uplifting, tech, progressive, ker bom rolu tut Recon6 stvari)

Drgač ja, Rush je hard hard techno( =šranz ), že lep cajt :lol:

Nazadnje k sm Rikija poslušu pa tut, ne morm rećit da je biu kaj preveč tech trance set. Tiste sete k jih mam doma kr lepo pokajo in se
res sam na določene trenutke kaka melodijica pojavi, kar pa pomoje ni dost da bi se dal govrit o kakem trensu. In ne vem od kod teb da
veš da je Reakya obsedu trance? dej no... aja, na trackitdown-u je popredalčkan kot tech trance... jao jao...

Kaj je po tvoje produkcija k jo mam pod Recon6?

sicer nisem fan al pa ljubitelj vaše produkcije zato tud ne morm odgovorit na to vprašanje kaj za en stil je projekt Recon6. Ampak če vsebuje elemente iz tehna, minimala, elektra bi po svojem mnenju morda to popredalčkal tako da bi rekel čist simple vsega po malem ......zame je to EDM....res je ne bi znal definirat natančno..in zato razumem PVD-ja ko trdi da ne rola trance ampak da je EDM artist, ker se v njegovih setih, produkciji združuje tolk različnih zvrsti, da jih ni mogoče definirat so pa vsekakor te zvrsti v sklopu združene pod EDM.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 13, 2010 8:30 pm

pa še en dokaz vzet iz kolumna soforumaša, ki ne loči tech tranceja al pa morda ni razumel vprašanja..

CITIRAM: "učas pa tut hard trance poslušam...Cosmic Gate, P.H.A.T.T. :lol:
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » Sr jan 13, 2010 9:01 pm

ta debata je men totalno pointless.... :roll:
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 13, 2010 9:03 pm

Simon Overdose je napisal/-a:ta debata je men totalno pointless.... :roll:

okej saj zato pa smo na forumu in komur se bo dalo odgovorit, da poda svoje mnenje lahk tukaj sodeluje, komur pa je kot si rekel pointless pa ni treba. Ne gre se za to če smo rdeči ali modri, levi ali desni :wink: sam treba pa je le razjasnit si stvari :D
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Naslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost