TECHNO S PRIDIHOM TRANCE MELODIJ

Vse, kar se novega dogaja v glasbenem svetu, pogovori o DJ-jih, producentih, založbah, lestvicah in ostalem

Moderatorji: gtu, met86, djmato

Re: TECHNO S PRIDIHOM TRANCE MELODIJ

OdgovorNapisal/-a gtu » Sr jan 13, 2010 9:13 pm

kaj pa pol umek vrti? tekno? dans je tok zvrsti, da je res brezveze, za kak komad bi lahk reku da je elektro progressive uplift vocal min-tech-trens s pridihom housa :D
sej je tut dozica minimalistov, ki vrte za njih tehno, s stališča enga pravga tehnažerja pa ne. spet pa tule prav pa neprau tehnažer postane vse nedefinirano :D

sam nevem zakaj ne bi bil radič še vedno radič, mešanec med motovilcem pa regratom pa bi pač dobil novo ime :)
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

Kraj: Šebrelje

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 13, 2010 9:16 pm

gtu je napisal/-a:kaj pa pol umek vrti? tekno? dans je tok zvrsti, da je res brezveze, za kak komad bi lahk reku da je elektro progressive uplift vocal min-tech-trens s pridihom housa :D
sej je tut dozica minimalistov, ki vrte za njih tehno, s stališča enga pravga tehnažerja pa ne. spet pa tule prav pa neprau tehnažer postane vse nedefinirano :D

sam nevem zakaj ne bi bil radič še vedno radič, mešanec med motovilcem pa regratom pa bi pač dobil novo ime :)

novo ime ala Janković, ki je rekel, da je čistokrvni mešanec :!: Od kdaj pa obstajajo čistokrvni mešančki :?: :?: :?:
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 13, 2010 9:17 pm

gtu je napisal/-a:kaj pa pol umek vrti? tekno? dans je tok zvrsti, da je res brezveze, za kak komad bi lahk reku da je elektro progressive uplift vocal min-tech-trens s pridihom housa :D

ni poanta v novem imenovanju nečesar.....če produciraš tech trance ne morš zase dejat da si techno dj..alo kaj potem si ti kr rad poslušaš tech trance tud tehničar???
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a gtu » Sr jan 13, 2010 9:42 pm

1. ne nabijaj tolk postov, UPORABLJAJ GUMB Slika
ni tok težko, vsi ga, dej še ti!

2. Reakyja je res trance le oplazu, pomoje ne mormo govori o tech-trensu, tk kot recimo za komade od simona pattersona al pa kearneya.
pomoje je precej razlike.
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 13, 2010 9:48 pm

gtu je napisal/-a:1. ne nabijaj tolk postov, UPORABLJAJ GUMB Slika
ni tok težko, vsi ga, dej še ti!

2. Reakyja je res trance le oplazu, pomoje ne mormo govori o tech-trensu, tk kot recimo za komade od simona pattersona al pa kearneya.
pomoje je precej razlike.

ej model glej lahk pa ti glede na to da si računalničar to nardiš z eno potezo :wink:
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a gtu » Sr jan 13, 2010 10:13 pm

Dave Ur je napisal/-a:ej model glej lahk pa ti glede na to da si računalničar to nardiš z eno potezo :wink:

/* koristen OFFTOPIC
1. Ni ena poteza, ampak šest :)
2. Tudi če sem računalničar to ni moje delo, to je tvoja skrb! Ljudje ki berejo tvoje poste takoj vejo, da si totalno neurejen ter zmeden. Poleg tega bi s tem pripomogu k boljši preglednosti foruma, saj s temi double- in triple-posti zelo grdo fragmentiraš teme.
3. Spoštuj temo in piši vsebino, ki sa na njo nanaša.

KONEC koristnega OFFTOPICA*/
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Sr jan 13, 2010 10:53 pm

Dave Ur je napisal/-a:ja in zato ker je npr. 10 let delal tehnažo zdaj 2 leti tech trance pa je še vedno pure tehnaž???

Nima veze kolk dolgo je bil to pa kolk dolgo je zdaj v tech trancu.. Point tega kolumna je bil ta, da je men osebno neumno, da nekdo, ki producira tech trance, se ima, da je pure techno boy (ne glede na kaj je prej rolal) in da v sete vključuje technažo. In a si ti predstavljaš, da greš na Trance Energy pa rola tam Digweed & Sasha progressive house, elektro ampak ker sta začela z trancejem bodo oni organizatorji spodaj napisal Trance dj in ti slučajno nisi sploh še za njiju slišal al pa slučajn stare prog trance sete pa prideš tja pa morš zdaj poslušat elektro, house prog house....si boš ziher rekel kaj ti klinci res ne vedo kaj rolajo, pa kak trance dj-a...halo nategavščina. Tak, da je treba bit specifičen pa zarad men spredalčkan kaj za en artist po zvrsti si. Zato pa imamo tako zmedo zdaj kaj kdo vrti ker se imajo tech trancerji za pure tehnažarje, da ne omenim Vatha KAO trance artist, pa da ne omenim še kakga Tiesta, ki dans rola vse povprek pa se ima za trancerja...da mi včasih gre kr na :bruhek: .

:lol: :lol: :lol:

Ti pa že dolg nisi biu odzuni na kaki pošteni fešti a ne?
Temu se v sloveniji reče Kroecher sindrom in ja, dogaja se kr naprej, vsepovsod.

Drgač pa, dost neumnosti, ker vidim da je tole res pointless in ne pele nikamor. Dej si VTEP v glavo, da zato KER SI TI REKU da je nekdo tech trance, to ne pomeni avtomatsko da pa on zdej JE tech trance. Če nek UVELJAVLJEN producent/dj/oboje reče da dela neki, pol ON ŽE VE! Ti, kot nek posameznik, ki je glasn po forumih, drgač je pa tvoj doprinos k sceni enak nuli, nimaš NOBENE BESEDE pri tem. Gotovo, basta!
Zato pa se tem ljudem reče da so trendsetterji, ker premikajo in brišejo meje. Štekaš? Ljudje, za katere ti jamraš da jih kršijo, postavljajo definicije.
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Če jan 14, 2010 10:37 am

Reconceal je napisal/-a:
Dave Ur je napisal/-a:ja in zato ker je npr. 10 let delal tehnažo zdaj 2 leti tech trance pa je še vedno pure tehnaž???

Nima veze kolk dolgo je bil to pa kolk dolgo je zdaj v tech trancu.. Point tega kolumna je bil ta, da je men osebno neumno, da nekdo, ki producira tech trance, se ima, da je pure techno boy (ne glede na kaj je prej rolal) in da v sete vključuje technažo. In a si ti predstavljaš, da greš na Trance Energy pa rola tam Digweed & Sasha progressive house, elektro ampak ker sta začela z trancejem bodo oni organizatorji spodaj napisal Trance dj in ti slučajno nisi sploh še za njiju slišal al pa slučajn stare prog trance sete pa prideš tja pa morš zdaj poslušat elektro, house prog house....si boš ziher rekel kaj ti klinci res ne vedo kaj rolajo, pa kak trance dj-a...halo nategavščina. Tak, da je treba bit specifičen pa zarad men spredalčkan kaj za en artist po zvrsti si. Zato pa imamo tako zmedo zdaj kaj kdo vrti ker se imajo tech trancerji za pure tehnažarje, da ne omenim Vatha KAO trance artist, pa da ne omenim še kakga Tiesta, ki dans rola vse povprek pa se ima za trancerja...da mi včasih gre kr na :bruhek: .

:lol: :lol: :lol:

Ti pa že dolg nisi biu odzuni na kaki pošteni fešti a ne?
Temu se v sloveniji reče Kroecher sindrom in ja, dogaja se kr naprej, vsepovsod.

Drgač pa, dost neumnosti, ker vidim da je tole res pointless in ne pele nikamor. Dej si VTEP v glavo, da zato KER SI TI REKU da je nekdo tech trance, to ne pomeni avtomatsko da pa on zdej JE tech trance. Če nek UVELJAVLJEN producent/dj/oboje reče da dela neki, pol ON ŽE VE! Ti, kot nek posameznik, ki je glasn po forumih, drgač je pa tvoj doprinos k sceni enak nuli, nimaš NOBENE BESEDE pri tem. Gotovo, basta!
Zato pa se tem ljudem reče da so trendsetterji, ker premikajo in brišejo meje. Štekaš? Ljudje, za katere ti jamraš da jih kršijo, postavljajo definicije.

ne bi se zdaj spuščal spet v debato, kdaj sem bil zadnjič na partiju ( sem že v eni izmed tem napisal zakaj se jih več ne odeležujem (tema preveč slov.dj-ev). Pa moj namen tega posta ni bil, da bi se zdaj tukaj zbadali in res je jaz ne premikam in brišem meja EDM-a ampak kot poslušalec in poznavatelj določenih zvrsti/podzvrsti je za moj point neumno mah kurc nima veze......

gtu je napisal/-a:
Dave Ur je napisal/-a:ej model glej lahk pa ti glede na to da si računalničar to nardiš z eno potezo :wink:

/* koristen OFFTOPIC
1. Ni ena poteza, ampak šest :)
2. Tudi če sem računalničar to ni moje delo, to je tvoja skrb! Ljudje ki berejo tvoje poste takoj vejo, da si totalno neurejen ter zmeden. Poleg tega bi s tem pripomogu k boljši preglednosti foruma, saj s temi double- in triple-posti zelo grdo fragmentiraš teme.
3. Spoštuj temo in piši vsebino, ki sa na njo nanaša.

KONEC koristnega OFFTOPICA*/

okej je moje delo. edit nisem nardil zato, ker sem objavil moj nov komentar, nekdo, ki je že od vsega začetka to prebiral najvrjetneje ne bo kliknil na tistga, katerga sem pred npr. 1 uro napisal in katerga sem po novem postu nekoga dopolnil, zakaj ker mu ne bo pisalo da je bil objavljen zadnji.. In ne vem od kod teb zdaj ideja o neki zmedenosti in neurejenosti....kdo k**** si pa ti zdaj, da boš ti zame govoril kaj sem jaz :?: :?: :!: A se midva morda osebno poznava :?: :?: Pa jaz res ne vem a to tolk placa vzame, če je to tako mi lahko potem nemudoma pošlješ položnico ,kjer bom poravnal ta prostor katerga sem po tvojem mnenju za prazen kurac trošil :!:

LP, D.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Elyksir » Če jan 14, 2010 11:23 pm

lej daveur, pol tvojih postov je pointless, brez kakšnega posebnega doprinosa k dobri debati. tudi ta topik sem z veseljem začel prebirati, ker sem mislil, da bo zanimiv pa se je izvodenel. kot je reconceal reku, zgleda da nimaš stika z realnostjo v klubski glasbi, še posebej ne na nivoju partijev in dogodkov. predalčkanje je passe, se mi zdi da se zadnje čase nihče več s tem ne ubada, recimo da so faktor edinole štacune, ki pač morajo musko nekak popredalčkat zarad iskanja in podobnih zadev, ki uporabniku olajšajo nakupovanje, poslušanje ipd...

in kaj je zdej tok važno kaj naprimer reaky al pa nekdo drug vrti. sander van doorn? john askew? vsak je najdu neko svojo špuro, ki deluje in po kateri se razlikujejo od ostalih tisočev, če ne te scena povozi.

aja pa če reaky upali v oldskul tehno komad melodijo, ga to še ne nardi trenserja al pa če v setih da kak komad z melodijo zato še ni trance dj.

in dejansko te stvari ni treba razjasnit, ker je govora o muski. nimamo nekega razsodišča ali pa stroke, ki bi dala dokončno besedo kaj je kaj in kaj ni kaj. muska bi mogla bit navdihnjena, nekaj kar izhaja iz posameznika in je del njega in njegovega intelektualnega delovanja. pravila pustimo za matematiko ali fiziko, pravniki mamo pa tone zakonodaje...
Slika

http://www.elyksir.net
Uporabniški avatar
Elyksir
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Pe jan 15, 2010 12:57 am

Elyksir je napisal/-a:lej daveur, pol tvojih postov je pointless, brez kakšnega posebnega doprinosa k dobri debati. tudi ta topik sem z veseljem začel prebirati, ker sem mislil, da bo zanimiv pa se je izvodenel. kot je reconceal reku, zgleda da nimaš stika z realnostjo v klubski glasbi, še posebej ne na nivoju partijev in dogodkov. predalčkanje je passe, se mi zdi da se zadnje čase nihče več s tem ne ubada, recimo da so faktor edinole štacune, ki pač morajo musko nekak popredalčkat zarad iskanja in podobnih zadev, ki uporabniku olajšajo nakupovanje, poslušanje ipd...

in kaj je zdej tok važno kaj naprimer reaky al pa nekdo drug vrti. sander van doorn? john askew? vsak je najdu neko svojo špuro, ki deluje in po kateri se razlikujejo od ostalih tisočev, če ne te scena povozi.

aja pa če reaky upali v oldskul tehno komad melodijo, ga to še ne nardi trenserja al pa če v setih da kak komad z melodijo zato še ni trance dj.

in dejansko te stvari ni treba razjasnit, ker je govora o muski. nimamo nekega razsodišča ali pa stroke, ki bi dala dokončno besedo kaj je kaj in kaj ni kaj. muska bi mogla bit navdihnjena, nekaj kar izhaja iz posameznika in je del njega in njegovega intelektualnega delovanja. pravila pustimo za matematiko ali fiziko, pravniki mamo pa tone zakonodaje...

ovrajt pa so moji doprinosi za ta forum 0, topic pa je šel v kurac že kr na začetku in to zarad tega, ker folk ne zna bit neagresiven, saj samo mneje izražam. Se prav čudim, da ni že kdo komu izmed ministrov, nadrejenih kaj nardil. Kar se pa tiče tega , da nimam stika z realnostjo v klubski glasbi, pa saj sem že enkrat tukaj na forumu omenil, da zarad takih pofuklov,ki nimajo blage veze zakaj so tam sam da jim bassi lomijo pa da muzka čim bolj žaga pa, da se ga nažerejo in zadrogirajo do amena in potem pokozlajo še nas, ki smo tja hodil izrecno zarad glasbe in druženja...klinc gleda takšne klube pa partije. Drugi pomemben dejavnik zato, da sem se distanciral od partijev je bila tudi glasba. Preprosto me niso zadovoljili (za moj okus..pač to kar mi je bilo in) in mi je čist jasno, da bo DJ,(ki mu djanje ni hobi ampak strast) vrtel to kar je njemu všeč. Danes ne rabim it ven pa si lahko jaz doma nardim zase happy hour (pa pustmo on feeling ko si zunaj pa to) kr če je men glasba bombastična lahk jaz doma za štirimi zidovi in mojo opremo doživim tist šus adrenalina , mravljince itd. Čeprav se bo zdaj našel (upam da ne ) tak, ki mi bo očital kako nič suporta ne dam DJ-u če se partija ne udeležim a o njem govorim non stop. Mu dam jaz suport, ko kupujem kakor skoraj večina ostalih tukaj na tem forumu njegovo produkcijo itd.

In, ko ste že omenil, da je treba pustit pravila za matematiko ali fiziko in da maste pravniki tone zakonodaje...a ni ravno zato zakonodaja, da se ljudje držimo nekih pravil preko zakonov predpisanih v zakonodaji in ustavi (ker potem je nasploh en kurc vredno, da je zakon definiran kot splošni pravni akt, ki v pravni državi ureja pravice in dolžnosti pravnih subjektov). In že prva zadeva, ki je sama po sebi čist logična pa naj si bo to samo vzdevek se piše narazen in z veliko začetnico Dave Ur.

DA VAS OPOMNIM ŽELEL SEM POVEDAT DA PRODUKCIJSKO GLEDANO REAKY & PREACH NISTA TECHNO DJ-ja (VSAJ ZA DOBO ZADNJIH 2 LET) in zato sem pač vprašal kako to, da mu na plakatu katerga sem videl piše techno dj..sam to nič drugega. Pa je Recon6 že povedal, da je nekatere nemogoče definirat...SE STRINJAM. AMPAK REAKYJA PA SE DA. Ampak je tud na to vprašanje Recon6 že odgovoril, da se to dj odloči ker konc koncev kdo smo pa mi, da bomo odločali in tukaj bom povedal tako oni klinci, ki imajo pravico do svobodnega izražanja, govora, ki ne bomo odločali sam povedal bomo svoje mnenje.

In jaz sem to storil.

Lp, Dejan
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Alex Styrian » Pe jan 15, 2010 10:38 am

Elyksir je napisal/-a: pravila pustimo za matematiko ali fiziko, pravniki mamo pa tone zakonodaje...

hehe ja....beat that if u can :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Alex Styrian
ultratrenser

Kraj: maribor (NO MORE)

OdgovorNapisal/-a pepsi » Pe jan 15, 2010 11:38 am

mater da se vam da to razpisat!!! :debil:
pepsi
trenser

Kraj: kranj

OdgovorNapisal/-a baassbooster » Po feb 01, 2010 8:00 pm

Jst pa pram,da ne morte kr določenga označit za techno al pa trance al pa hardstyle producenta,zato ker se nekateri prilagajajo trendu in sceni in niso zvesti zvrsti ki jo ima sam najraje.Poglejte Dj Onixa iz Celje (seveda če ga kdo pozna) On je rolo trance,sam dela trance zdj pa rola house pa minimal house itd...
Tud sam najraje delam trance,ampak sm probo že tud D&B,Hardcore,hardstyle,house pa tud Schranz.Drgač pa ja.Hard trance mi je zakon in tud moji komadi so bolj ko ne delani na hard.
Uporabniški avatar
baassbooster
vajenec

Kraj: Slovenia ,Celje

Prejšnja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov