Masterpiece or Epic Fail?

Vse, kar se novega dogaja v glasbenem svetu, pogovori o DJ-jih, producentih, založbah, lestvicah in ostalem

Moderatorji: gtu, met86, djmato

Masterpiece or Epic Fail?

OdgovorNapisal/-a Poldinho#67 » Če jan 28, 2010 4:46 pm

Zanima me vaše mnenje glede komadov ko jih eni ljubijo, spet drugi sovražijo...

Js se ob tem vedno najprej spomnim na Tiesta (hmm le zakaj? :P )

na primer - Kaleidoscope http://www.youtube.com/watch?v=QtYkZWfb3bI

mogoče pač js ne razumem njegovega "abstraktnega" stila, in mi ni jasno zakaj ga tolko folka uvršča med top producerje kar se tranca tiče (ne oporekam temu da je dober DJ), sam recimo takole naj bi po moje zadeva v resnici zgledla http://www.youtube.com/watch?v=K3Wk4NBIWiE

Ko sem ravno pri Tiestu ne morem še mimo tega komada http://www.youtube.com/watch?v=hCLdbtdrUoM ki je po mojem zelooo povprečen, dokler ga ni v roke dobil Mat Zo ki je res da zašel kar precej daleč od originala, sam je vseeno meni fenomenalen http://www.youtube.com/watch?v=QXiIP1XwTBI
Uporabniški avatar
Poldinho#67
vajenec

Re: Masterpiece or Epic Fail?

OdgovorNapisal/-a Lz » Če jan 28, 2010 9:14 pm

Meni osebno ni nobeden izmed teh komadov posebej všeč...

Kar se pa tiče glasbenih mojstrovin in polomov, pa lahko rečem le sledeče:

Po mojem mnenju v glasbi (za razliko od recimo filma, kjer obstajajo določeni standardi) ni razdelitve na dober in slab pol ter uvrstitve vseh komadov vseh časov nekam med njiju. Glasba je pač takšna, kot je. Ta trenutek ti lahko za 2000 pesmi povem, ali so mi všeč ali ne in pa kako zelo so mi všeč ali pa ne. Za nobeno pa ti ne morem povedati, če je dobra ali slaba. Šele ko definiraš lastnosti dobrega in slabega, lahko stvari razvrstiš.

Stvar je pač v tem, da obstajajo skupine, ki združujejo ljudi s podobnim glasbenim okusom. Imaš skupino "starih trancerjev", ki nikoli niso poslušali upliftinga in jim postane slabo, ko ga kje slišijo. Imaš pa "nove trancerje", ki trdijo, da je stari trance samo za drogirane raverje. Imaš pa tudi ljudi, ki jim je oboje všeč in ljudi, ki jim ni nič od tega.

Tiesto ni slab producent, prav tako ni Ferry Corsten, Agropop in Caught in the Act. Je pa res, da se ogromno ljudi narobe izraža. Za tisto glasbo, ki jim je všeč, trdijo, da je dobra. In to je jabolko spora :)
Melodic trance!
Uporabniški avatar
Lz
trenser

Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Če jan 28, 2010 9:42 pm

Je pa res, da se ogromno ljudi narobe izraža. Za tisto glasbo, ki jim je všeč, trdijo, da je dobra. In to je jabolko spora

Ne da se narobe izražajo, enostavno res mislijo, da je tak.

Drugač pa, cel post, kot neki najbolj prisebnega kar sm prebrau na to temo, si zasluži...
Slika
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a DJblas » Če jan 28, 2010 10:10 pm

Prvo kot prvo je stvar posemeznega cloveka, kaj mu je vsec in kaj ne. Lahko da bodo naredil mesanco med tranc-om in turbofolk musiko in bo ljudem vsec :mrgreen:

ce mene vprasas je fora tranca v tem da te popelje v neko stanje, ali naj bo to veselo stanje, stane umirjenosti, stanje vzhičenosti, stanje eksplozije, itd...

ni pa fora trance komada v tem da je narejen po nekem standardu.

Evo, eden izmed komadov, ki ga jst osebno dajem med trance komad, zacetek mi je fenomenale, tebi mogoce Poldinho#67 pa ne bo vsec
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1ENMnG2BaTA&feature=player_embedded[/youtube]

Lz je napisal/-a:Kar se pa tiče glasbenih mojstrovin in polomov, pa lahko rečem le sledeče:

Po mojem mnenju v glasbi (za razliko od recimo filma, kjer obstajajo določeni standardi) ni razdelitve na dober in slab pol ter uvrstitve vseh komadov vseh časov nekam med njiju. Glasba je pač takšna, kot je.

z tem se nekako nebi strinjal. ce imas dober komad, bodo ljudje po 10 letih se vedno uzivali v njeovih remixih ter tudi oringinalu, medtem ko ce je komad povprecen ali slab, bo odsel hitro v pozabo.

Tko da se mogoce lakho s tem doloci meja med dobrim in slabim.
.....................facebook_profile.....................
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Poldinho#67 » Če jan 28, 2010 10:34 pm

z vsemi tremi se bolj ali manj strinjam, sam vsak producer si ustvari neko ime in svojo bazo oboževalcev, in se ve kaj se od njega pričakuje, sam je pa zanimivo da pol lah nekdo ki ima svoj renome iz preteklosti ven vrže kakršno koli kost, pa jo bodo še vedno vsi veselo glodali. Seveda s tem ni nič narobe, vsak ma pač svoje veselje, sam če je res glasba tista ki jih navdušuje, pa čeprav nekdo tako zelo spremeni stil kot ga je recimo po mojem mnenju Tiesto ko sem že glih o njem na začetku klatil :)

Je pa res da je težko ponujati nek svoj stil ki bi ga vlekel skozi dolg čas in ob tem vedno dodajati nekaj novega - potem pa pri marsikom začnejo komadi zvenet bolj ali manj isto (kot je denimo Adam Nickey) ampak je recimo AvB (tut on je za mene zeloooo precenjen sam še zdaleč ne tak ko Tiesto pa PvD :P ) kar se njegovih komadov tiče ostal velik bolj kompakten (če si dela sam muziko al ne, o tem ne bom, ker ne vem :) )pa čeprav je vse skupaj že čista komercijala, ampak razumem njegove oboževalce ker je bolj ali manj ostal na istem tiru... vsaj meni se tako zdi.
Uporabniški avatar
Poldinho#67
vajenec

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Pe jan 29, 2010 3:28 am

Tiesto ni osamljen primer kako se je iz Trance artista spremenil v hmm 1000 in 1 zvrst artista. Sam spomnimo se na Sasha pa Digweeda, ki sta še pretežno leta 1998 vrtela trance, ampak za razliko od Tiesta nista govorila, da sta trance artista.

Tiesto vrti isti drek kot ga je začel vrteti P. Oakenfold že leta 2006 (pa vso spoštovanje do Oakija, njegov mix cd Tranceport je bil razlog, da sem vstopil v ta magočni svet EDM-a) in če iz njegovih setov vzamemo teh par progressivnih in trance komadov, ki jih občasno doda v svoj set lahko opazimo, da je postal Guetta 2.

In kaj vrti Guetta? Pretežno te komade, ki kraljujejo na MTV dancefloor chartu, ki so vsaj zame za :bruhek: .

Od Tiesta pa v prihodnje ne pričakujem, da se bo vrnil nazaj v tiste vode, v katerih smo ga najraje poslušal.
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

OdgovorNapisal/-a DJblas » Pe jan 29, 2010 1:41 pm

Dave Ur je napisal/-a:
Od Tiesta pa v prihodnje ne pričakujem, da se bo vrnil nazaj v tiste vode, v katerih smo ga najraje poslušal.

tezko vrjamem, ker z tem bi tudi izgubil masovno mnozico, tega si pa pomoje noce, al pa ljudje s katerimi dela nocejo da bi od tega odstopil.
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a RuDyyx » Pe jan 29, 2010 3:32 pm

Žal to je komercijalizacija pa ni važna kakšna je zvrst. Glasba prirejena za mase. Glasba za čimvečji zaslužek. Pa sej se najde še ful dobre glasbe za bilo katero zvrst (house, techno, trance, ....) sam je treba iskat po underground področju. Najdit take producente ki delajo glasbo zarad glasbe ne pa samo za denar. Sej tega je ful. Mislem nevem no, sam jest najdem skoraj vsak dan kakšn fajn komad.
RuDyyx
trenser

OdgovorNapisal/-a DJblas » So jan 30, 2010 11:01 am

RuDyyx je napisal/-a: Mislem nevem no, sam jest najdem skoraj vsak dan kakšn fajn komad.

lepo to, jst pa iz dneva v dan manj...
:cry:
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a RuDyyx » So jan 30, 2010 1:27 pm

Dave Ur je napisal/-a:In kaj vrti Guetta? Pretežno te komade, ki kraljujejo na MTV dancefloor chartu, ki so vsaj zame za :bruhek: .

Se čist strinjam. Kar se house-a tiče sta men fajn naprimer DJ Sneak al pa Heather. Vrtita dost bolj tist taprav house.
Al pa Steve Lawler mi je fajn. Njegovi tech, minimal, tribal house seti :)
RuDyyx
trenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » So jan 30, 2010 1:53 pm

DJblas je napisal/-a:
RuDyyx je napisal/-a: Mislem nevem no, sam jest najdem skoraj vsak dan kakšn fajn komad.

lepo to, jst pa iz dneva v dan manj...
:cry:

zato sem pa jaz back in 2002 - 2005 :wink: :magda:
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a UltraBlack » Po feb 01, 2010 2:08 am

Mene je Tiesto s telim kalejdoskopom čist razočaral, tko da glasujem za epic fail :?
..:: Walking on Clouds ::..
Uporabniški avatar
UltraBlack
vajenec

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Po feb 01, 2010 2:20 pm

UltraBlack je napisal/-a:Mene je Tiesto s telim kalejdoskopom čist razočaral, tko da glasujem za epic fail :?

saj razočaral je tud z Elements of life....zame edini res bombastičen komad je bil Tiesto-Driving to heaven (Mat Zo Remix). In my Memory album BOMBA...tud kar se potem še remiksov tiče :slayer:

Tak, da moj glas gre za epic fail
Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost