Prednosti software mixinga ter njih uporaba

Vse, kar se novega dogaja v glasbenem svetu, pogovori o DJ-jih, producentih, založbah, lestvicah in ostalem

Moderatorji: gtu, met86, djmato

Prednosti software mixinga ter njih uporaba

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Pe sep 10, 2010 1:51 pm

Simon Overdose je napisal/-a:jap, softwaer mixing is the future :)

ampak mene lahka še zmiri ubijete, pa ne bom vidu pointa miksanja s softwerom pa trens komadi....

sicer je to snov za novo temo, sam dejte mi tisti, k miksate s softwarom, razložit kak je vaš
"workflow", če ste tulk prjazni. V čem so prednosti? mislim, sam zanima me, ker sam ne razumem
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

Re: Prednosti software mixinga ter njih uporaba

OdgovorNapisal/-a gtu » Sr sep 29, 2010 5:27 pm

Koda: Izberi vse
debata prenešena iz "Katerega DJa bi radi videli v SLO"

sam začenjam uporabljat traktor ter timecoded cdje samo iz razloga, ker se mi jih ne da pečt :mrgreen:

je pa to vseprej kot zanesljivo, zlo rado se zgodi, da pozabiš doma kak kabel, da zvočna ne dela vredu....
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

Kraj: Šebrelje

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » Sr sep 29, 2010 5:34 pm

mah, brez veze krkol...v glavnem , pač nekater vrtijo na playerje, nekater na platerje nekater na kontroler/softwaer, nekater uporabljajo efekt, nekater uporablajo kaj drugega,...in še bi lahko našteval.

Vrtiš pač na tisto kar ti je kul, jaz sem prej vrtu na playerje, sedaj vrtim na kontroler zato, ker pač kot ja Gašper rekel, da se marsi kaj dodat, zdej če ti te dodatke uporablaš, je to pač tvoja osebna odločitev. Če jih pa ne čuješ v samem setu, se pa zna zgodit, da v tistem trenutku nisi bil ravno priseben, oz. nisi poslušal.(S tem mislem nasplošno folk, da ne bo s5 kdo užaljen...) Or whatever is the reason.
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a gtu » Sr sep 29, 2010 8:09 pm

mislim, da ima reconceal zelo prou, ne enostavno ne morš trensa na 4 decke rolat :) ne gre.
razn če si nevem PvD al pa Giuseppe pa še zravn mal v živo godeš... čeprou sm pa slišav tut en trance set, mislim da je biu od XIJARO-ja, ki pa dela tok hitre prehode, da jih na pleyerje skor ni možno narest pa v enournem setu ma skor 25 komadov. to recimo zame je nek glasbeni presežek :D
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

Kraj: Šebrelje

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » Če sep 30, 2010 7:55 am

gtu je napisal/-a:mislim, da ima reconceal zelo prou, ne enostavno ne morš trensa na 4 decke rolat :) ne gre.
razn če si nevem PvD al pa Giuseppe pa še zravn mal v živo godeš... čeprou sm pa slišav tut en trance set, mislim da je biu od XIJARO-ja, ki pa dela tok hitre prehode, da jih na pleyerje skor ni možno narest pa v enournem setu ma skor 25 komadov. to recimo zame je nek glasbeni presežek :D
zdej celotna debata se je začela, ker sem jaz napisal softwaer is the
future, ok kul da se na 4 deckse rolat, če ti sam kontroler to dopušča, kar se pa tiče rolanja tranca ter inovacij, ja, seveda se da, če smo pa že pri prednostih, bom pa rekel tako, vsaka stvar ima svoje prednosti, ter tudi catche.

Ne da se mi več o tem, pač kot sem že napisal v prejšnih postih, vsak ima prosto izbiro na kaj bo rolal, in to je to.
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a OceanDeep » Pe okt 01, 2010 11:16 am

Mislim, da je na koncu dneva pomembna samo glasba, ne pa način kako jo posreduješ ljudem (s tem mislim software, vinyl ali cd).
Uporabniški avatar
OceanDeep
trenser

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » Pe okt 01, 2010 11:28 am

OceanDeep je napisal/-a:Mislim, da je na koncu dneva pomembna samo glasba, ne pa način kako jo posreduješ ljudem (s tem mislim software, vinyl ali cd).

točno tako.
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Pe okt 01, 2010 5:18 pm

OceanDeep je napisal/-a:Mislim, da je na koncu dneva pomembna samo glasba, ne pa način kako jo posreduješ ljudem (s tem mislim software, vinyl ali cd).

Ja, načeloma je to res. Ampak na žalost v današnjem svetu, kjer je imiđ in podoba 75%
vsega, te vsaj en mal postrani gledajo, k uletiš s CDji.

Da ne razlagam kk je blo k sm sou enkrat rolat minimal, in je en meu opremo k je bla verjetn
dražja k avto, v kterem sm se prpelu, jst pa uletim z onim mojim standardnim raztrganim
nahrbtnikom pa cdji... mislim, pol te pa še vprašajo, a ti sam na cdje rolaš? a ja? a kk pa to?

k da je to nek hendikep, češ, bogi revež, k si ne more prvoščit opreme, seljak jedni...

Nekak je to isto k pr rapu, tam je, če maš avto pa pičke pa lanac, to znak uspeha,
kar pomeni da si že dober, muska pa nima ubistvu veze, sam imiđ.
Tu je isto, sam da več pa dražjo k maš opremo, bol uspešn si.

Da ne bo pomote, jst sm ful za digitalnega DJa, verjetn si bom tut sam omislu
enga 4kanalnega S4 al pa neki v tem smislu, ampak vse dokler ma to nek namen.
Na računalnik rolat komade od začetka do konca, pa pol tista minuta dve mixdowna,
je pa največja neumnost, k si jo lahka zamislim. Če že maš traktor pa sync, pa loope, pa cue pointe pa 4 kanale, je treba izkoristit, ne pa da se preserava folk kk je kul, k je dau 2000€ za opremo. Razn če maš publiko ne vem, par 10 20 tisoč, pa res ne smeš zajebat, pol odpustim.

Pa dober, da folk temu nasede mi je še jasn, da pa nasedajo organizatorji, promotorji pa drugi DJi, je pa čist beyond me.
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

OdgovorNapisal/-a OceanDeep » Pe okt 01, 2010 5:37 pm

Jaz sem mel pa glih drugacno iskusnjo s temu. Ces lej unga ko suce na laptop ker nima pojma kk se na cd-je.

Moje mnenje glede programov so, da lahko vidim vizualno kakšna je struktura pesmi, hitro iskanje, označba določenih delov, kombinacija različnih efektov, hitrejši bolj natančni prehodi pa še kaj.
Slabost, ki jo jaz vidim je veliko kablov ter sesutje računalnika.

Moj spremljevalec je pa tudi cd wallet v primeru kakšnih problemov, ki jih zaenkrat še ni bilo
Uporabniški avatar
OceanDeep
trenser

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Pe okt 01, 2010 10:21 pm

OceanDeep je napisal/-a:Jaz sem mel pa glih drugacno iskusnjo s temu. Ces lej unga ko suce na laptop ker nima pojma kk se na cd-je.

Moje mnenje glede programov so, da lahko vidim vizualno kakšna je struktura pesmi, hitro iskanje, označba določenih delov, kombinacija različnih efektov, hitrejši bolj natančni prehodi pa še kaj.
Slabost, ki jo jaz vidim je veliko kablov ter sesutje računalnika.

Moj spremljevalec je pa tudi cd wallet v primeru kakšnih problemov, ki jih zaenkrat še ni bilo

Ja, to je pol druga skrajnost. Ki pa ubistvu drži, dokler ti ne znaš res dober izkoristit vseh možnosti ki ti jih
komp ponuja. Če na komp mešaš z isto tehniko k na cdje, pol definitivno "hvataš krivine".

dejstvo je, da ljudje še ne znajo (o)cenit res kvalitetnega komp seta. Ti lahka na komp res narediš tulk več,
da sploh nisi več v isti ligi k stari old skul dji. Res vsak lahka na komp rola na takem nivoju, k so pred
leti rolal najbolši dji na svetu, če odštejemo turntabliste... in to je computer dje ful uspaval in
zdej jih večina misli, da so dosegl vse kar se da...

S prednosti se strinjam, s slabostmi tut, tu bi pol dodau da te lahka comp tut ful uspava, oz. bolje rečeno,
glasbeno ohromi. Nekteri majo tulk dela s tem, da se s tehiko ukvarjajo, da pozabijo na musko. Kdaj bomo
prožl, kak bomo prožl, tulk enih efektov, da čist pozabijo, da bi blo bolš če bi rjš mal dle časa komad zbiral,
da bi biu ta bolši, ne pa da se matrajo z ne vem kakimi efekti gnil komad popravlat...
Pa še, itak, prevlka izbira. Nekteri nimajo pol nobene selekcije, 500 komadov v folderju in gremo rolat.
400 od teh komadov pa čist gnilih, sam so promo al pa top40 in jih je treba zarolat... jebeš rdečo nit al pa zgodbo...

Uglavnem, kompliciram, sam sm s biu dost v bližini enih ljudi, k predstavlajo najslabše kar se
comp djanja tiče. In pol se ti mal zagabi, k ti ljudje res nimajo vse pošlihtan v glavi. Pač, predstavlam
vse v najslabši luči...

uglavnem, nauk, klub tehniki, vseen prosim muska na prvem mestu, pol pa poskusit izkoristit vse možnosti,
k ti jih da tehnika. Če ni zgodbe, ti noben mek pa kontroler ne pomagata...
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

OdgovorNapisal/-a gargy » Pe okt 01, 2010 11:02 pm

Jz se popolnoma strinjam z tabo blaž !!!
Slika
Uporabniški avatar
gargy
poznavalec

Kraj: Gornji Grad

OdgovorNapisal/-a OceanDeep » Pe okt 01, 2010 11:43 pm

Se strinjam z vsem napisanim. Recimo jaz od veh komadov, ki jih imam pred vsakim nastopom naredim selekcijo kar pride v poštev. Naprimer 500 komadov selekcija 100 komadov, vse je pa odvisno kaksen je party.
Uporabniški avatar
OceanDeep
trenser

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov