Menjava stila/prihodnost trance muzike

Vse, kar se novega dogaja v glasbenem svetu, pogovori o DJ-jih, producentih, založbah, lestvicah in ostalem

Moderatorji: gtu, met86, djmato

Menjava stila/prihodnost trance muzike

OdgovorNapisal/-a DJblas » Sr jan 16, 2008 12:20 am

Ok, folk dejte vi men neki povedat, al sm kriv jaz, ali je krivo to da dandanes trance ni vec to kar je bil vcasih. Trenutno poslusam tehno na di.fm in prov uzivam.
Vem da tisti trance ki sem ga vcasih poslusal je bil usesom vedno prijeten, dandanes pa trance ki ga slisim ni vec tisto bogastvo ki sem ga vcasih slisal.
Ceprav so nekateri komadi poslusanja vredni, se strinjam, ampak se lahko vprasamo, ali bo sploh se kaksen komad ki bo naredil tak premik v trance muziko kot so: Chicane-offshore, Yahel-voyage, Armin Van Buuren-Seven cities, itd... veliko je takih komadov ki bi jihse lahko nastel. Sprasuem vas ob enem tudi to, ali je postal trance bol "soft" varianta zaradi dobickonosnosti ( komercializen ), ker so bolj prodajani komadi, s tem se seveda tudi stevilo ljudi poveca v diskoteki, ali je pac to prihodnost tranca..

V upanju da nism prevec zakompliciral stvari se vam zahvaljujem za odgovor. L.P. Blaz J.
.....................facebook_profile.....................
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a djmato » Če jan 17, 2008 7:55 am

Ja se kr strinjam s tabo. trance ni več to kar je biu. Seveda v današnjih časih še najdemo komade, ki zares sekajo vendar jih ni več toliko kot včasih...ko samo pomislim na klasike ala The Legacy, Chicane, Voyage, The Orange Theme, Silence, Gouyrella izdaje,...uf :cry:
Btw ti si mislu Solar Stone Seven Cities verjetno :) tudi klasika...
Uporabniški avatar
djmato
ultratrenser

Kraj: Nazarje :)

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Če jan 17, 2008 3:52 pm

Prosim vas lepo... ne še vi.

Debate o tem kak je trens dans pa kak ni pa kak to da tak ni pa take in podobne variacije mi grejo ponavadi na bruhanje.

Stvar je taka da trens ni tak k je biu včasih. Dejstvo.Dans trens ni niti tak k je biu včeri. Temu se reče napredek.Kar se klasik tiče... marsikter današnj komad bi biu pred 5-8 leti klasika.Zahvalte se internetu s 1000+ radiji, p2pju in takim stvarem za to da lahka danes vsak komad postane overplayan v 1 tednu... to ubija klasike, ne to da jih dejansko ni ;)

AMPAK!

Sm pa navdušen da je Djblas opazu sledeče.Da določen dandanašnji tehno začenja zelo dišat po starodobnem trensu.Jst sm v tem letu nazaj zaslediu dost kao deklariranih minimal komadov k so bli točno to kar je biu starodobni trens pred 15 leti (kak Marc Antona - One more sugar,Anja Schneider,Agoria - Les Violons Ivres pa dolocene stvari s Cocoona pridejo na pamet). Manka jim sam še mal atmosfere pa smo tam, ampak mislim da bo to prej k slej.

Moč retra navdušuje ni kej.

Edin kar morte puristi zdej dojet v prihodnje je to da "trance" ni vezan na zvrst glasbe v kateri je komad al pa njegov avtor popredalčkan na beatportu.Da je trens čist mogoč tko v minimalu, v tehnu, v tech house, v prog house in v trensu samem nenazadnje... Problem je seveda v tem da ga je treba poiskat, ker vam ga noben ne vtakne z žlico v usta.
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Elyksir » Če jan 17, 2008 7:45 pm

današnji trance > stari trance
Slika

http://www.elyksir.net
Uporabniški avatar
Elyksir
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a DJblas » Pe jan 18, 2008 1:22 am

Ja Solar Stone-seven cities (hvala na popravku 8) )
Se bi nekak strinaj ja. Sej mogoce pa bomo res dobili enkrat neko verzijo tehna, ki bo imel privdih na trancu, in tam se bomo "veterani" nasli :D

Pa ne vem ce to ubija klasike. ce je komad dobr narejen se ga lahko nonstop vrti, vsaj glede mojih obcutkov govorim.da poslusam Chicane-offshore recimo, sem ga bi vesel slisati tako pred 5 leti kot tudi sedaj.
al pa yahel-voyage, trenutno ga imam na telefonu za zvonenje 8)
.....................facebook_profile.....................
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DJblas
ultratrenser

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a NeOman » Če jan 24, 2008 2:07 am

Sej ni tako tezko ugotovit kaj se dogaja, tako kot je rekel Reconceal - napredek! Ce vzamemo trance kot podzvrst elektronske glasbe in pogledamo se trance podzvrsti bomo pocasi dobili se kaksno podzvrst ala Schulzie, Tyas style. Vsekakor pa novodobni trance ni za v smeti, nekateri novi komadi bodo vsekakor zapisani v zlato knjigo trancea.

Se ena manjsa (vecja?) kritika pa leti na novodobne producente. V prvi vrsti je tu denar kot motiv in ne talent ter ljubezen do glasbe. Dandanes lahko vsak, ki ima racunalnik in internet v 1 dnevu naredi komad, slucajno mu uspe in naredi album poln povrsno narejenega sranja. Potem pa je tako ...

Mislim, da je Oliver Lieb tisti, ki je v enem izmed intervjujev lepo povedal, racunalnik naj bi samo olajsal delo producenta. ne pa nadomestil instrumentov in analogne opreme.

Recept za klasiko? Ogromno talenta, posluh, veliko vaje ter perfekcionizem. Nic lazjega kot to.
Uporabniški avatar
NeOman
trenser

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Če jan 24, 2008 3:21 pm

NeOman je napisal/-a:1.)Se ena manjsa (vecja?) kritika pa leti na novodobne producente. V prvi vrsti je tu denar kot motiv in ne talent ter ljubezen do glasbe.

2.) Dandanes lahko vsak, ki ima racunalnik in internet v 1 dnevu naredi komad, slucajno mu uspe in naredi album poln povrsno narejenega sranja. Potem pa je tako ...

3.)...racunalnik naj bi samo olajsal delo producenta. ne pa nadomestil instrumentov in analogne opreme....

Rahla replika na to z moje strani, k recimo vem kak te stvari grejo.

1.)
Stvar ni tako enostavna.Denar je seveda velik faktor, ampak tu ni producent tisti ki mu dnar največ pomeni.Tu se gre predvsem za založbe, ki pa so seveda podjetja in v njih (razn redkih izjem) prevladuje ekonomska logika.
Založba seveda rabi denar predvsem za promocijo in širjenje glasbe.Najemanje grafičnih oblikovalcev, mastering, pressing CDjev od kterih bi reku da gre velik del zastojn v roke "velikih" DJ v imenu promocije in podobne stvari, širjenje mp3jev v vse mogoče portale itd itd.
Brez dnarja za/in ljudi ki to delajo na profesionalni ravni se ne pride ravn daleč.

Predvsem zarad vseh po vrsti (puristi in elitisti ste všteti! da nebi jamral slučajno), ki pričakujejo da bo dobro musko najdu kdo drug namest njih in jim jo bo dostavu zastojn z zlato žlico.Če bi se ljudje naučil mogoč mal sami najdit musko, bi mogoč uspeu marsikdo k bi se odloču promovirat se v lastni režiji, kar seveda sodobna tehnika omogoča.
Tak se pa vsi še zmiri nažalost zanašamo zgolj na razne playliste in top lestvice bolj ali manj poznanih Djev... tem pa komade dostavljajo založbe... in krog je sklenjen.Jst osebno sm pa prepričan da se dost zelo
dobre muzike v vseh(!!!) zvrsteh,tut zastojn, najde na manj očitnih mestih.

2.)Nah... ne bit naivn pa verjet tem zgodbicam.Še vsak k se je čudežno čez noč naučiu producirat je zelo verjetno podkrepljen z financami to naredu v tujem studiju za hrbtom nekoga k res obvlada ;)... z drugimi besedami, ni producent vsak ki kaže nekomu kak naj musko dela namesto njega.

3.)Računalnik zelo dobro nadomesti instrumente in analogno opremo. Če gremo, po tvojem, talent merit s količino tranzistorjev in elektrod k jih ma kdo v studiju, pol sm jst pa še očitno marsikdo popoln kekec.

Tak da, na koncu je zmiri problem pri končnih uporabnikih.Ti s svojimi navadami diktirajo kaj je trenutno najbol izpostavlen.Ti se pustijo molzit raznim podjetjem, ki stojijo za producenti/DJi.Tiesto je zgolj najbol očitn in najbol uspešn primer tega, ni pa niti približno edini.Maš jih povsod, na vseh ravneh, od vaških DJev do globalnih superzvezd.Ti pa garantiram da skor zmiri nekdo z ekonomsko logiko stoji za njimi.Take miselnosti se pa ne bo dal pregnat, dokler ne bomo MI muske poslusal in iskal s svojo glavo.
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Sr jan 28, 2009 11:03 pm

no jaz bom pa takole rekel.. tud jaz pogrešam tiste fenomenalne melodije. tam med koncem 2003 in pa začetkom 2004 se je vse skupaj spremenilo..so bile še takrat dobre melodije oz.komadi Whiteroom-Someday itd.. sam danes je to vse tak sorry vsem ustvarjalcem in ljubiteljem upliftinga ena velika štanca... možno pa je tudi da se naš okus tako zelo spreminja in ne sprejmemo več vsega kar smo prej.?? v to zelo dvomim.. kakorkoli bodo prišla leta ko bo kdo ponovno se vrnil na leta 1998 - 2002 slej ko prej, sam jajca mora met.. je tam zunaj še kr nekaj dj-jev ki rolajo s tarimi komadi..npr: občasno tudi p.Oakenfold, Galen Behr, Tom Cloud..no pa zadnje čase tud Leon Bolier.

pričakujem plaz opazk ampak to je moje mnenje.....
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » To mar 17, 2009 10:36 am

Trance sploh ni več Trance!...Zame je vse skupaj ena hybridna glasba!
Zdej če to komu paše super!Meni osebno ne!

Je pa super, ker se ni več treba toliko kregati glede tega kaj je Trance in kaj ni, ker so se različni elektronski glasbeni stili pač združili!Zato jaz modernemu a.k.a Trancu sploh ne pravim trance ampak preprosto Elektronska glasba.

LP
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a gtu » To mar 17, 2009 5:40 pm

Simon Overdose je napisal/-a:Zato jaz modernemu a.k.a Trancu sploh ne pravim trance ampak preprosto Elektronska glasba.

:) kot PvD
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

Kraj: Šebrelje

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » To mar 17, 2009 10:33 pm

gtu je napisal/-a:
Simon Overdose je napisal/-a:Zato jaz modernemu a.k.a Trancu sploh ne pravim trance ampak preprosto Elektronska glasba.

:) kot PvD
recimo ja :) ..jaz že dolgo tako razmišljam :wink:
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Jenc0 » To mar 17, 2009 10:39 pm

Tut Rock ni več rock - To je napredek ane?!!

Če mal pomislite so naši "predhodniki" hipiji dal skoz podobno reč in z glasbo in stilom........še flešerji se ne oblačjo več tko kot pred 5 leti nazaj dudke pa tko naprej - zdej maš kr eno mešanco EMO stil pa flešer!
No uglavnem hočem povedat eno dejstvo............staramo se :)......, prihajajo nove generacije k jim je všeč nova zvrst mi pa ostajamo pač tam k smo (lahko tudi pri Abbi ali pri Presleyju ni važn) ali pa sledimo novim trendom! Tko da odločitev je vaša.
Slika
Uporabniški avatar
Jenc0
trenser

Kraj: Spodnji Brnik

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » To mar 17, 2009 10:42 pm

Jenc0 je napisal/-a:Tut Rock ni več rock - To je napredek ane?!!

Če mal pomislite so naši "predhodniki" hipiji dal skoz podobno reč in z glasbo in stilom........še flešerji se ne oblačjo več tko kot pred 5 leti nazaj dudke pa tko naprej - zdej maš kr eno mešanco EMO stil pa flešer!
No uglavnem hočem povedat eno dejstvo............staramo se :)......, prihajajo nove generacije k jim je všeč nova zvrst mi pa ostajamo pač tam k smo (lahko tudi pri Abbi ali pri Presleyju ni važn) ali pa sledimo novim trendom! Tko da odločitev je vaša.
Ja , ta nova generacija se mi kar malo smili, ker 90% teh novih a.k.a Trancerjev nikoli ne bodo doživeli tiste prave Trance glasbe!
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » To mar 17, 2009 10:52 pm

Sej ne rečem, da je ta novi Tranzy sound sedaj čisto zanič, tehnično je res na višku!Sam pač izgublja na atmospheri...edino to mi gre v nos.. :?
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a OceanDeep » To mar 17, 2009 11:18 pm

ce ste mogoce gledali na tv slo2 odajo 7 obdobij rocka isto se dogaja z vsemi stili stvari se razvijajo spreminjajo
Uporabniški avatar
OceanDeep
trenser

Naslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost