Menjava stila/prihodnost trance muzike

Vse, kar se novega dogaja v glasbenem svetu, pogovori o DJ-jih, producentih, založbah, lestvicah in ostalem

Moderatorji: gtu, met86, djmato

OdgovorNapisal/-a gtu » To mar 17, 2009 11:30 pm

Simon Overdose je napisal/-a:Ja , ta nova generacija se mi kar malo smili, ker 90% teh novih a.k.a Trancerjev nikoli ne bodo doživeli tiste prave Trance glasbe!

Reconceal je napisal/-a:Edin kar morte puristi zdej dojet v prihodnje je to da "trance" ni vezan na zvrst glasbe v kateri je komad al pa njegov avtor popredalčkan na beatportu.Da je trens čist mogoč tko v minimalu, v tehnu, v tech house, v prog house in v trensu samem nenazadnje... Problem je seveda v tem da ga je treba poiskat, ker vam ga noben ne vtakne z žlico v usta.

tule bi se kr strinjal z Reconcealom...
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

Kraj: Šebrelje

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » Sr mar 18, 2009 2:57 pm

LOL.....kot prvo ne vem zakaj si dal tam v quote mene ter njega?....

Se tudi jaz strinjam je že res, da so vsi elektronski žanri pomešani, ter da ima recimo primer:Minimal v sebi Trance elemente, sam enostavno mi gre na živce recimo to, da če bi recimo kakšen Van Burek rekel da je zdaj DJ Sammy Trance , da bi mu to potem vsi vrjeli! :) Superstar DJi kot primer AVB se mi gabijo, ker še vedno trdijo, da vrtijo Trance!...zdaj mi naj pa kdo reče, da je recimo Dedmau5 Trance producent....pa bom crknil od smeha....Glasbena industrija enostavno hoče po domače prefilmat folk...

V glavnem ni vse Trance kar se sveti! :D
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a Pinta » Sr mar 18, 2009 8:33 pm

Pač vsake toliko časa pride nekdo na dan s tem da je trance "mrtev" ali da se po ne vem katerem letu (eni pridejo na dan z 96, eni z letom 2002, eni spet z 2004 itd.), ne dela več pravih trance komadov in da je samo še neka "komerciala".

Meni osebno je ta trance scena ki je zdaj popolnoma zakon, oz. elektronska glasba nasplošno, ker ne poslušam samo trance ampak tudi progressive in tech house ter občasno minimal. Trance ni samo Armin ali Tiesto, poslušajte pač druge radio oddaje in (manj komercialne) komade manj znanih producentov. Glede na to kako dostopna je glasba danes v dobi interneta, mislim da če nekdo ne najde komadov ki so mu všeč, lahko samo neha poslušati elektronsko glasbo in preklopi na kaj drugega. Je pa res da, kot je bilo že napisano, da si je pač treba vzeti 5 minut časa in jih dejansko poiskat. Pomoje se scena razvija na boljše in ne na slabše, še celo nekaj remixov starejših trance hitov mi je boljši od originalov, npr. Push - Universal Nation (James Harcourt Remix).
Uporabniški avatar
Pinta
vajenec

Re: Menjava stila/prihodnost trance muzike

OdgovorNapisal/-a Pinta » Sr mar 18, 2009 8:39 pm

DJblas je napisal/-a:Ceprav so nekateri komadi poslusanja vredni, se strinjam, ampak se lahko vprasamo, ali bo sploh se kaksen komad ki bo naredil tak premik v trance muziko kot so: Chicane-offshore, Yahel-voyage, Armin Van Buuren-Seven cities, itd... veliko je takih komadov ki bi jihse lahko nastel.

Čez 5/10 let pa se bodo ljudje spraševali zakaj nihče več ne dela komadov kot so A&B vs. Andy Moor - Air For Life, Super8 - Get Off, Super8 & Tab - Suru, Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix), Ocean Drive Boulevard itd. ;) Zato ker se bodo vsi spomnili samo raznih klasik, slabši komadi pa bodo pozabljeni...
Uporabniški avatar
Pinta
vajenec

OdgovorNapisal/-a Pinta » Sr mar 18, 2009 8:51 pm

Evo nekaj "ne-trance" komadov, ki so mi v zadnjem času všeč...

Invisible Sounds - Juno (Original Mix) /progressive house
Alex Kenji - Adelante (Ahmet Sendil Remix) /minimal
Kismet - Some Hours Later /progressive house
Sidekick - Deep Fear (Andrea Roma Remix) /tech-house :tune:
Ben Preston - Elizabeth /progressive house
Sebastien Leger - Marina /progressive house
...
Uporabniški avatar
Pinta
vajenec

OdgovorNapisal/-a Elyksir » Če mar 19, 2009 12:34 am

Pinta je napisal/-a:Pač vsake toliko časa pride nekdo na dan s tem da je trance "mrtev" ali da se po ne vem katerem letu (eni pridejo na dan z 96, eni z letom 2002, eni spet z 2004 itd.), ne dela več pravih trance komadov in da je samo še neka "komerciala".

Meni osebno je ta trance scena ki je zdaj popolnoma zakon, oz. elektronska glasba nasplošno, ker ne poslušam samo trance ampak tudi progressive in tech house ter občasno minimal. Trance ni samo Armin ali Tiesto, poslušajte pač druge radio oddaje in (manj komercialne) komade manj znanih producentov. Glede na to kako dostopna je glasba danes v dobi interneta, mislim da če nekdo ne najde komadov ki so mu všeč, lahko samo neha poslušati elektronsko glasbo in preklopi na kaj drugega. Je pa res da, kot je bilo že napisano, da si je pač treba vzeti 5 minut časa in jih dejansko poiskat. Pomoje se scena razvija na boljše in ne na slabše, še celo nekaj remixov starejših trance hitov mi je boljši od originalov, npr. Push - Universal Nation (James Harcourt Remix).

tukaj bi se popolnoma strinjal s tabo, razen to da je harcourtov remix boljši od originala. to bi te pa že skoraj lahko stalo ban-a :lol:
Slika

http://www.elyksir.net
Uporabniški avatar
Elyksir
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Reconceal » Če mar 19, 2009 1:45 am

ne da se mi več... pa sm že meu napisan dolg post. Če se morš kregat okol tega kaj je trens in kaj ni, in pol iz tega nastane cel đihad, pač nisi pr seb.

Tak, reku sm, boli me!
Uporabniški avatar
Reconceal
poznavalec

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Simon Overdose » Če mar 19, 2009 2:23 am

Dragi Reconceal noben se ne krega! Mi samo izražamo svoje mnenje :wink:
Uporabniški avatar
Simon Overdose
ultratrenser

Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a OceanDeep » Če mar 19, 2009 11:01 am

Ja ampak ko se bere zgleda pa kot kreganje :wink:
Uporabniški avatar
OceanDeep
trenser

OdgovorNapisal/-a Elyksir » Če mar 19, 2009 12:31 pm

važn da je dobra muska, vse ostalo je brez veze :slayer:
Slika

http://www.elyksir.net
Uporabniški avatar
Elyksir
ultratrenser

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Če mar 19, 2009 10:16 pm

Elyksir je napisal/-a:važn da je dobra muska, vse ostalo je brez veze :slayer:

ja ampak a ni to prostor za debate???
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Če mar 19, 2009 10:26 pm

Pinta je napisal/-a:Pač vsake toliko časa pride nekdo na dan s tem da je trance "mrtev" ali da se po ne vem katerem letu (eni pridejo na dan z 96, eni z letom 2002, eni spet z 2004 itd.), ne dela več pravih trance komadov in da je samo še neka "komerciala".

bom tako rekel no facking way...se ne morem strinjat. Jaz sem kar se tiče, če lahko tako rečem v trance sceni od leta 1998 (kar se poslušanja tiče), in ko dans spremljam ta uplifting science lahko povem, da skoraj ni komada,ki bi bil skup spedinan kot t. i. klasike al pa oldies goldies. določeni komadi imajo premalo tisto tapravga ispiljenega zvoka, manjka jim nekaj dodatkov,da maš feeling da je dobesedno komad fat. Ampak tisto,kar je najbolj zanimivo je to, da vsi, ki govorimo kako so klasike dobre.....imamo v mislih ite komade od Langeja,Thrilseekersov,Push,Airwave,Pvd...itd. a je to lahko slučaj?? težko kr mamo drugačen okus ga ni med nami ki so mu všeč isti komadi kot meni....
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

OdgovorNapisal/-a Pinta » Pe mar 20, 2009 1:23 am

2 addicted je napisal/-a:bom tako rekel no facking way...se ne morem strinjat. Jaz sem kar se tiče, če lahko tako rečem v trance sceni od leta 1998 (kar se poslušanja tiče), in ko dans spremljam ta uplifting science lahko povem, da skoraj ni komada,ki bi bil skup spedinan kot t. i. klasike al pa oldies goldies. določeni komadi imajo premalo tisto tapravga ispiljenega zvoka, manjka jim nekaj dodatkov,da maš feeling da je dobesedno komad fat. Ampak tisto,kar je najbolj zanimivo je to, da vsi, ki govorimo kako so klasike dobre.....imamo v mislih ite komade od Langeja,Thrilseekersov,Push,Airwave,Pvd...itd. a je to lahko slučaj?? težko kr mamo drugačen okus ga ni med nami ki so mu všeč isti komadi kot meni....

Kdaj se začne ta slab trance, ki ga imamo danes? Pa katere so te klasike, ki so tako neprekosljive po kvaliteti da jih ne moremo primerjati s tem kar imamo danes?

Tudi ne vem, če imamo vsi v mislih iste komade, ko govorimo o dobrih klasikah, meni osebno kar nekaj starejših komadov, ki se jih šteje za klasike ni ne vem kaj posebnega... Pač podobno kot zdaj, imaš dobre in slabe komade.

Dobro zdaj te bolj komercialni uplifting trance komadi večinoma tudi meni niso všeč, samo trance scena danes ni samo ASOT ali TATW in pač če ti to ni všeč je še vedno ogromno trance komadov, ki bi ti bili mogoče všeč, samo najti jih je treba.

Recimo tole je komad iz letošnjega leta, ali pa tole.. Potem so tu še npr tempo giusto - blow, pulstate - lost forever (allan o'marshall remix), cowboy mike - fractured.. Par dni nazaj je izšel carl b - on a short notice, isto super zadeva. Te komadi so daleč od cheesy uplifting trance, samo kot sem že napisal prej, treba si je vzeti čas in jih najti! Tudi uplifting ni tako slab, kaj manjka komadom kot so aled man - to the end, cressida - onyric (stoneface & terminal remix), mat zo- lucky strike, active - rise above, itd. (vsi izdani največ mesec nazaj če se prav spomnim)?

Drugače pa ne vem kdo vidi tukaj kreganje, to je čisto ok debata, dokler nihče ne vsiljuje svojega mnenja drugemu je vse ok.
Uporabniški avatar
Pinta
vajenec

OdgovorNapisal/-a saint » So mar 21, 2009 4:57 pm

Reconceal je napisal/-a:
...edin kar morte puristi zdej dojet v prihodnje je to da "trance" ni vezan na zvrst glasbe v kateri je komad al pa njegov avtor popredalčkan na beatportu.Da je trens čist mogoč tko v minimalu, v tehnu, v tech house, v prog house in v trensu samem nenazadnje... Problem je seveda v tem da ga je treba poiskat, ker vam ga noben ne vtakne z žlico v usta.

Se absolutno strinjam!
Trance is like air...you yust need it!
Uporabniški avatar
saint
trenser

Kraj: Closer than you can imagine!

OdgovorNapisal/-a Lz » So mar 21, 2009 8:53 pm

Kaj pomeni izraz uplifting?
Melodic trance!
Uporabniški avatar
Lz
trenser