Menjava stila/prihodnost trance muzike

Vse, kar se novega dogaja v glasbenem svetu, pogovori o DJ-jih, producentih, založbah, lestvicah in ostalem

Moderatorji: gtu, met86, djmato

OdgovorNapisal/-a gtu » So mar 21, 2009 9:46 pm

Lz je napisal/-a:Kaj pomeni izraz uplifting?

Uplifting trance (also known as anthem trance and epic trance) is a term to describe several styles of music; all of which are subgenres of trance. The name, which emerged in the wake of progressive trance in 1997, is derived from the feeling which listeners claim to get (often described as a "rush"). The genre, which originated in Germany,[1] is massively popular in the trance scene, and is one of the dominant forms of dance music worldwide.
WIKIPEDIA
Slika
Uporabniški avatar
gtu
ultratrenser

Kraj: Šebrelje

OdgovorNapisal/-a Lz » To mar 24, 2009 10:26 am

Aha, ne vem zakaj nisem poskusil na wikipedii, ker skoraj za vsako stvar grem tja gledat prvo :)
Hvala za info.

Ehm, bom pa podal še svoje mnenje če smo že pri tej temi:

Ker sem trance začel poslušati komaj pred dvema letoma, in ker nisem bil na nobeni trance zabavi pred letom 2007, ne morem reči kaj veliko o razvoju glasbe pred tem časom.

Sem pa počasi, preko par kolegov in brskanja po različnih internetnih straneh ter poslušanja setov odkrih celi kup fenomenalnih starih skladb, ki jih jaz osebno štejem med klasike:

Energy 52 - Cafe del Mar
Veracocha - Carte Blanche
Armin&Tiesto - Eternity
The Thrillseekers - Synaesthesia
Armin - Touch me
Robert Miles - Children
Cosmic Gate - Exploration of space

in pa tudi Jam&Spoon - Right in the night, ki jo poznam že več kot 5 let, vendar nisem niti razmišljal, v kateri glasbeni stil spada.

itd.

Našel sem ogromne količine pesmi, ki so mi bile zelo všeč in jih redno poslušam tudi danes.
Definitivno se strinjam, da je prišlo do sprememb in do razvoja elektronske glasbe. Dandanes redkokdaj slišim kak nov komad, ki me spominja na stare klasike, vendar se tudi najdejo. Bolj pomembo, tudi novi stil tranca mi je všeč.

Naprimer samo okrog leta 2008 je izšlo precej odličnih pesmi (za moj okus):

Ferry Corsten - Made of love
Ferry Corsten - Radio crash
Airbase - Tangerine
Cressida - 6am (Kyau and Albert remix)
Super8 and Tab - Suru
Myon and Shane 54 - Trapped
Reconceal - Receptance ( 8) , meni je total huda)
Sander van Doorn & Robbie Williams - Close my eyes

in seznam je seveda še zelo dolg :)

Stvar je pač taka, da če ne bi bilo napredka in razvoja, bi naša civilizacija najverjetneje izumrla že zelo dolgo nazaj ali pa še vedno životarila ob malinah in pečenem zajčjem mesu.
Meni osebno je napredek v elektronski glasbi všeč, nov tip glasbe mi je velikokrat celo bolj všeč od starega. Čeprav to bolj pripisujem dejstvu, da sem velik ljubitelj melodične glasbe :D

Zdi se mi, da bodo klasike izpred leta 2000 pač ostale klasike izpred leta 2000 in se jih še zelo dolgo ne bo pozabilo, enako se bo zgodilo s pesmimi po tem obdobju. Prav gotovo se ne bodo pozabile, saj na svetu skoraj ni DJ-a, ki ne zavrti z veseljem kakšnega starega komada...mislim, kdo se brani občasnega Cafe del marja ali Exploration of space?

Dejstvo je pa tudi to, da bodo mladi poslušalci, ki se vsak dan vključujejo v poslušanje elektronske glasbe, kaj hitro spoznali tudi starejšo glasbo, bodi po naključju ali pa tudi ne. In zaradi tega po mojem mnanju stari hiti ne bodo nikoli pozabljeni, saj bo vedno obstajala velika populacija ljudi, ki jih bo držala v aktualnosti.

Za konec želim še obilo sreče in čestitke vsem slovenskim producentom, ki poskušajo uspeti v svetu zabave (produkcijsko poznam na žalost le Reconceala in Andy Bluemana, vendar vem da je še veliko ostalih) in čim več hitov :) 8)
Melodic trance!
Uporabniški avatar
Lz
trenser

Kraj: Ptuj

Re: Menjava stila/prihodnost trance muzike

OdgovorNapisal/-a Dave Ur » Pe feb 24, 2012 1:58 am

Sicer tema že dolgo ni aktivna in tudi od takrat je minilo že kar nekaj časa v katerem je prišlo do velikih sprememb v "Tranceu". V zadnjih dveh letih opažam, da se nekako oblikujejo monopolisti (če se temu lahko tako izrazim): Armada Music, Recoverworld (Discover Records), Spinnin Records ter Black Hole Recordings. In večina od teh velikih založb, ki imajo pod svojim okriljem še nešteto podzaložb tedensko dajejo na trg zame osebno preveč glasbe (poplavi je skoraj nemogoče sledit). Tisto kar jaz vidim delno dobrega v tako veliki ponudbi, je to, da lahko ločim dobro glasbo od slabe in iz te poplave najdem zase primeren stil glasbe.

Dobro za trance sceno je, da je na obzorju mnogo mladih nadarjenih producentov/dj-ev (zame npr. Matt Bowdidge, Gary Proud, Nexus3) ter zelo dosti odličnih posameznikov producentov/dj-ev (že znanih), ki glede na moj okus glasbe skrbijo, da se še najde zame (in tudi za preostale ljubitelje trancea) res tapravi trance komad (Will Atkinson, Reverse, Simon Patterson, Activa, GO, JOC, Kearney,Matt Bowdidge, Peetu S itd.) Lansko leto 2011 sem bil priča enemu izmed najboljših kolaboracij na trance sceni v zadnjih petih letih med Nickom Gallaghanom in Willom Atkinsonom. Nekako se mi zdi, da so Britanci (no morda so tudi Valežani in Irci :) ) eni izmed gonilnih sil. Navdušuje me ta razvoj v softwearskem smislu (predvsem Torq), kjer včasih prav ne morem verjeti, kaj lahko vse vtakneš v nek komad, obdeluješ in izpiliš komad na 1000 in 1 način, da na koncu nastanek res vrhunski izdelek/komad, ki mene občasno popelje do skrajnosti (takrat se me kurja koža drži v eno cel teden). Tisto kar mi je najbolj pomembno je, da se trance dviga iz zatona kateremu smo bili priča vsaj 3 leta. Je pa res, da se zdi kot da obstajata dva pola trancea, na eni, pop trance (prevladuje Armada ter Black Hole) ter na drugi pristen uplift trance (za nekatere melodic, epic itd., kjer zame osebno kraljuje Discover Records UK, občasno ga je možno zaslediti tudi pri Vanditu, Fractionu, Night Visionu, Digital Societu, Subculturju, Resetu- predvsem komadi Pattersona pa še kakšna založba bi se našla).

Le redko se najde kak komad od domačih trancerjev upam, da to ni posledica v preteklosti dobljenih negativnih mnenj ter zbadljivk (seveda tudi mojih).

PS: Pogrešam pa ISOS izpod rok Tiesta, tudi kakšnega van Dykovega Politics of dancinga se ne bi branil.
Slika

http://soundcloud.com/officialdaveur

Slika

R.I.P. Tillmann Uhrmacher
Uporabniški avatar
Dave Ur
ultratrenser

Kraj: No Man`s Land

Prejšnja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost